קורונה בברלין

ברלין ממשיכה לסבול – כמו כל גרמניה – מנזקי הקורונה. בתקופת החורף הוטלו מגבלות שונות על תושבי גרמניה, בינהן מגבלות על חגיגות חג-המולד ועל מסיבות הסילבסטר בגרמניה

האם ישראלים יכולים לנסוע לברלין עכשיו?

נכון לזמן כתיבת שורות אלו (ינואר 2021) – רק אזרחי האיחוד האירופי יכולים להיכנס לברלין, אזרחי ישראל בלבד יכולים להיכנס רק “מסיבה עניינית” (יש להם אישור עבודה/שהייה / לימודים בגרמניה ; יש להם דחיפות עסקית, רפואית או משפחתית וכו’). 

האם חייבים בידוד עם ההגעה לברלין?

המגיעים לברלין מישראל (ולמעשה, כמעט מכל מקום) מחויבים בבידוד של שבועיים. ניתן לערוך בדיקת קורונה בשדה עם הנחיתה, ועוד אחת אחרי חמישה ימים – ואם שתיהן יצאו שליליות , להשתחרר מן הבידוד אחרי חמישה ימים. 

איפה אפשר לעשות בדיקות קורונה בברלין?

אפשר לעשות בדיקת קורונה בברלין במבחר מקומות. יש כמובן מרפאות שמציעות בדיקות קורונה (ובהן המרפאה של הרופא הישראלי גל גולדשטיין). יש מרכזי בדיקות, בין היתר למשל בשדות התעופה אבל גם במקומות אחרים… אפילו – במועדונים. בכל זאת, ברלין. מועדון הקיטקט המיתולוגי הפך למרכז בדיקות

ומה עם החיסונים נגד קורונה?

לאט לאט… הגרמנים עובדים בצורה מאוד מאוד איטית, בטח יחסית לישראל, ומחסנת לפי התור, בקצב איטי ומעט מרגיז. המחוסנת הראשונה בגרמניה הייתה גברת בת 101 ממדינת המחוז סקסוניה-אנהלט. 

נדב התראיין השבוע ל”העולם הבוקר” בערוץ 13 וסיפר על המצב בברלין 

פעילויות לתקופת הקורונה

  • להנות מן השלג… כן – אצלנו בברלין זה התחיל! 
מטיילים של הטיולים של נדב בשלג בברלין
גם בשלג כיף בברלין בטיולים של נדב (ברקע: הקתדרלה של ברלין)