מסעדות בברלין : איפה אוכלים טוב בברלין

המלצות למסעדות בברלין

בברלין יש כמעט מ-14,000 מסעדות ובתי קפה, והנתון הזה לא כולל משאיות אוכל, דוכנים קטנים של אוכל רחוב, "מסעדות רפאים" (שזה כינוי למסעדות שמורכבות ממטבח בלבד אך לא מגישות את האוכל במקום אלא רק במשלוח) ועוד. בנוסף, מסעדות כל הזמן נפתחות, נסגרות, משנות בעלות ובקיצור – אנחנו אמנם משתדלים לתת מדריך אולטימטיבי למסעדות ברלין, אבל הכי מומלץ לשאול גם את המדריכ/ה שלכם בטיול, לסמן לכם כמה המלצות עכשוויות על המפה איפה לאכול בברלין. כמובן שהטיול הקולינרי שלנו מתאים בדיוק למי שחשוב לו לדעת קצת יותר על אוכל בברלין . 

 

 מסעדות בברלין – מידע כללי

ישנו מבחר גדול של מטבחים בברלין – מא' כמו מסעדות אוזבקיות ועד ת' כמו מסעדות תאילנדיות וכל האותיות שבאמצע. עם זאת, ישנם כמה דברים שחשוב לדעת, אפילו עוד לפני שנוסעים לברלין

  • אין מבחר עצום של מסעדות כשרות (בהשגחה) בברלין. אם אתם אוכלים אוכל כשר בהשגחה בלבד, מעבר להמלצות שלנו על אוכל כשר בברלין, אנחנו ממליצים על השיטה הישנה של אריזת כמה מנות חמות מן הארץ. אם אתם מסתפקים גם באכילה במסעדות טבעוניות או צמחוניות ; או אפילו רק נמנעים מחזיר, פירות ים ועירוב של בשר וחלב, החיים שלכם הרבה יותר קלים , אם כי עדיין היינו ממליצים לוודא מה המרכיבים של כל מנה שאתם מזמינים. 

 

  • לצד המטבח הגרמני (שגם הוא אינו סגנון אחיד), המטבחים הדומיננטיים בברלין הם האיטלקי לסוגיו השונים, הטורקי/כורדי, והווייטנאמי. 

 

  • לחובבי המטבח העילי: יש בברלין 17 מסעדות שף עם כוכב מישלן אחד, ועוד 2 עם שני כוכבי מישלן. יחסית למסעדות מישלן בעולם – חלקן אינן יקרות מאוד. 
מאכלי ים בברלין - טיול קולינרי פרטי

המלצות לפי סוג של מסעדה