אטרקציות-בברלין

אטרקציות בברלין

מהם אתרי החובה?

ברלין עמוסה באתרים מרתקים לבקר בהם. אם אתם מבקרים בפעם הראשונה בברלין, אתם בוודאי תוהים אם יש רשימה של האתרים המפורסמים ביותר בברלין. 

אנחנו לעומת זאת לא בטוחים שאתם באמת צריכים רשימה של אתרי החובה בברלין – פשוט בגלל שהעיר הזו כל כך מגוונת ומעניינת ויש בה משהו לכל סוג של עניין.  מחפשים את המועדונים הכי שווים בברלין? אולי אתם רוצים ללכת לבלט? המסעדות הכי יוקרתיות? אוכל הרחוב הכי מומלץ?  כל אחד רוצה משהו אחר! 

אנחנו תמיד שמחים להציע תכנית אישית מדוקדקת ללקוחות שרוכשים אצלנו טיולים פרטיים (וגם לסייע בתכנון ללקוחות בסיורים הקבוצתיים בברלין). 

בכל זאת, לאור העובדה שיש כל כך הרבה בקשות של תיירים שלנו לרשימה שתסייע להם לתכנן טיול בברלין, חשבנו לתת רשימה של אתרים מפורסמים בברלין.   

אתרי ה"חובה" של ברלין

ראשית, בטיול "המיטב של ברלין" רואים את כל האתרים שממש אסור לפספס בברלין. הטיול הקלאסי של המיטב הוא הטיול הטוב ביותר להשלמת חלק ניכר מן הרשימה האישית – בייחוד אם אתם מעוניינים לשמוע קצת גם על הסיפור מאחורי האתר ממדריך מקצועי של הטיולים של נדב ולא רק "לראות את האתר".

מן הסתם יש אתרים אחרים שנמצאים בטיולים אחרים או פשוט – מתאימים לביקור עצמאי. למשל, מן הסתם למרות שלדעת רבים קניות הן חובה בברלין, אתם לא ממש צריכים מדריך שייקח אתכם ביד לחנויות הכי זולות (או הכי מיוחדות)! 

כמו שציינו, גם במקרה של קניות, המדריכים שלנו ישמחו לעזור לכם ולתת לכם רעיונות איפה לעשות את הקניות הכי טובות בברלין. 

הרשימה של אתרי החובה בברלין כוללת לדעת רבים את האתרים הבאים : 

שער ברנדנבורג : הסמל הכי מפורסם של ברלין

התחלנו עם תמונה של שער ברנדנבורג  . נציין  : השער הזה שלפעמים מכנים אותו "שער הניצחון של ברלין" – הוא בהחלט "אתר חובה" וסמל ברלינאי. כמובן , רואים אותו ב"מיטב של ברלין". מן המדריך תוכלו לקבל גם מעבר לסיפורים, טיפים מעולים על איך לצלם את השער הכי טוב..

אתר חובה - שער ברנדנבורג בטיול המיטב של ברלין של נדב

איפה עברה חומת ברלין?

החדשות הטובות: חומת ברלין הייתה ארוכה ולכן שרידים שלה ניתן למצוא במקומות רבים של העיר ולא רק במקום אחד. יש אפילו פעם בשנה מירוץ לאולטרה-מרתוניסטים שבו מקיפים את כל הדרך שבה עברה החומה, כ-160 ק"מ (ואגב אחד המנצחים הוא ישראלי). 

ובכל זאת: 

  • קטע מחומת ברלין ואת נקודת המעבר המפורסמת צ'קפוינט צ'רלי רואים ב"מיטב של ברלין". 
  • הקטע הכי מפורסם של חומת ברלין נקרא "איסט סייד גאלרי" (אותו רואים בטיול "ברלין האלטרנטיבית") . 
  • קטעים אחרים של החומה אפשר לראות בסיור הפרטי "המלחמה הקרה" 
  • ואחרון חביב – "פארק החומה", הלוא הוא "מאוורפארק" המפורסם, שבו יש אירועים רבים ובין היתר שוק פשפשים מפורסם בימי ראשון בברלין
חומת ברלין גם במסלולים של הטיולים של נדב

קצת תרבות ...

ה"ברלינר דום" (הקתדרלה של ברלין היא כנסייה מרשימה שהיא חלק מאי המוזיאונים – ואכן רואים אותה ב"מיטב של ברלין". 

באי המוזיאונים יש מספר מוזיאונים וגלריות. בין אם באתם לברלין כי יש בה כמעט 200 מוזיאונים ובין אם אתם טיפוסים שחושבים ש"מוזיאונים זה לא בשבילי", יש גם מה לראות בתוך "אי המוזיאונים" ובייחוד מוזיאון הפרגמון , שמציג את עתיקות בבל , אשור ושומר . מוזיאון נוסף הוא המוזיאון המצרי שמציג את ראש מלכת מצרים נפרטיטי. בהחלט מדהים גם למי שארכיאולוגיה בדרך כלל פחות מעניינת אותו . 

חוץ מאי המוזיאונים – צריך לזכור שיש בברלין עוד מוזיאונים לכל דבר ועניין . למשל, דינוזאורים ענקיים במוזיאון הטבע, מוזיאון טכנולוגיה מרשים ועוד כמה מוזיאונים קטנים לנושאים כמו מכוניות, מטוסים וסירות, ואפילו מוזיאון משחקי מחשב או מוזיאון שמוקדש לריגול

גם מחוץ למוזיאון יש אמנות בברלין. ברלין היא אחת מבירות אמנות הרחוב העולמיות. יש הרבה מקומות שבהם אפשר לראות אמנות רחוב (כמובן אפשר להצטרף ל"טיול הגרפיטי" שלנו, הסיור של ברלין האלטרנטיבית והעכשווית)

הברלינר דום

היסטוריה והנצחה

ניתן גם להחשיב את אנדרטת השואה כאתר שחשוב לחוות אותו (כפי שעושים בטיול הקלאסי של המיטב). 

ליד האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו ("אנדרטת השואה") נמצא גם המקום שבו היה הבונקר של היטלר  . 

בעיר יש עוד מספר אתרי הנצחה מעניינים, למשל כיכר בבל ובה האנדרטה לשריפת הספרים. 

כמו כמובן האתרים הרבים שבסיור יהדות ברלין והרייך השלישי: רציף 17, אזור החצרות, בית הכנסת החדש ועוד . 

אזור אלכסנדרפלאץ

לחובבי הקניות מומלץ להסתובב בין הקניונים והחנויות באלכסנדרפלאץ, שכוללים סניף של TKMAXX, סניף של דקתלון, סניפים של חנויות הנעלה והלבשה כולל C&A , H&M, זארה, אספרי וכמובן – הפריימארק. אין ספק שהאזור הזה הוא גן עדן לקניות בברלין . 

אבל אלכסנדרפלאץ היא לא רק קניות! ליד אלכסנדרפלאץ מסתתר לו "רובע ניקולאי" החינני על סמטאותיו הפוטוגניות וכמה מן האתרים הכי שווי אינסטגרם בברלין . 

עוד משהו שיש באלכסנדרפלאץ הוא מגדל הטלוויזיה של ברלין. שווה לטפס על מגדל הטלוויזיה? תלוי כמה אתם אוהבים תצפיות, וכמה אתם אוהבים לשלם עבורם מחיר מפולפל. אבל לראות אותו מבחוץ ולדמיין שהוא מסמל נחיתה של חייזרים בברלין – זה אתם יכולים לעשות בחינם… 

בונוס: תצפית על העיר יש גם ממבחר מקומות נוספים. המפורסם שבהם הוא גג בניין הרייכסטג (יש צורך לתאם מראש כניסה) שאליו הכניסה בחינם ; יש גם כדור פורח שמתצפת על העיר ועוד מספר מגדלי תצפית כמו למשל הפנורמה של פוטסדמר פלאץ .  

אז בכמה אתרים מתוך רשימת החובה הייתם?

ואיזה אתרים הייתם מכניסים ל"רשימת אתרי החובה" של ביקור בברלין?

לנו יש עוד הרבה, כי כאמור יש בברלין הכל מהכל : יש בעיר המון אמנות רחוב מהממת, יש בה מסעדות מסעירות ושווקים (גם שוקי פשפשים כמו למשל המאוורפארק וגם שוקי אוכל רחוב כמו אלה שרואים בטיול הקולינרי שלנו); יש כאמור כ-200 מוזיאונים על כל נושא אפשרי כולל מוזיאון למשחקי מחשב (אפשר לשחק במוצגים)  ומוזיאון לאופנועים (אסור לנסוע משם עם המוצגים).