מטיילים בברלין - הטיולים של נדב בברלין

אדוונט, 2021

אדוונט הוא הכינוי הגרמני לתקופה של ארבעת השבועות שלפני חג המולד. בשנת 2021 האדוונט מתקיים בין ה-22 בנובמבר (ליתר דיוק: החל מן ה-28 בנובמבר, יום ראשון הרביעי שלפני חג המולד) ועד ה-23 בדצמבר. 

חשוב לדעת שחג המולד עצמו הוא חג משפחתי אצל הגרמנים. שוקי חג המולד רובם נסגרים לפני חג המולד (לפני ה-24 בדצמבר) וחג המולד עצמו מאופיין בפרופיל שקט של חגיגות משפחתיות, ללא חנויות פתוחות וללא שוקי חג המולד. ה-24 בדצמבר הוא במיוחד "מאתגר" – מרבית המוזיאונים והמסעדות סגורים אף הם ויש לתכנן היטב את היום כדי שלא להיתקל בדלתות סגורות. 

שוקי חג המולד של ברלין בצל מגפת הקורונה

בברלין יש בכל שנה כמה עשרות(!) שוקי חג המולד, קטנים וגם גדולים. חלקם פתוחים בכל יום (עד ה-22 או ה-23 בדצמבר), חלקם רק בסוף שבוע מסוים או אפילו רק ליום אחד. 
 
הקורונה כמובן טרפה את הקלפים. בוטלו חלק משוקי הכריסמס  (כמו שחלק מן הישראלים משום מה קוראים להם – אתם יודעים ש"שוקי כריסמס בברלין" זה קצת מצחיק? לדבר בעברית עם מונח באנגלית על משהו שקורה בגרמניה?) 
 
אבל רבים מן השווקים של חג המולד מתקיימים נכון לעכשיו – מומלץ לעקורב אחרי התקנות העדכניות בנושא. 
 
שוק חג המולד שוק כריסמס בברלין
שוק חג המולד בברלין (ז'נדארמנמרקט), אחד מן השווקים היפים יותר

איפה לבקר בשוקי חג המולד - מפה חינם של השווקים

הכנו לכם מפה חינם שבאמצעותה תוכלו לטייל בין שוקי חג המולד של ברלין. במפה מסומנים שווקים שפתוחים בכל יום, כמו גם שווקים שפתוחים רק בתאריכים מסוימים. בכל המקרים – מומלץ לבדוק היטב אם השוק אכן פתוח ומה מדיניות הכניסה. 

טיול שוקי חג המולד

אנחנו בטיולים של נדב בברלין עורכים טיולים בברלין גם בחודש נובמבר ודצמבר 2021. הטיולים שלנו הם בדרך כלל טיולים פרטיים, אך לעיתים המשתתפים בטיול פרטי רק ישמחו אם יצטרפו אנשים נוספים ויתחלקו איתם במחיר, וזה יכול להגיע אפילו למצב של טיול פרטי, במחיר של טיול קבוצתי! 

חנוכה 2021 בברלין

בברלין מתקיימים גם אירועים לקראת חג החנוכה. העיקרי שבהם הוא הדלקת החנוכייה המרכזית של חב"ד ליד שער ברנדנבורג, תמיד אירוע מרגש. 

בנוסף, מתקיימות הדלקות נרות גם בבתי כנסת, מסיבות חנוכה של תנועת "השומר הצעיר" ושל ארגון "צוזאמן", ועוד. 

רוצים לשמוע עוד על הנושא, ובעברית?

אנחנו בטיולים של נדב בברלין כמובן חזרנו להציע סיורים מודרכים בעברית (או באנגלית, או בגרמנית)  ברחבי העיר. . להזמנת טיול