הארועים החשובים בברלין בחודש דצמבר:
⭐️ 2 בדצמבר – אגדת הג’ז הרבי הנקוק יופיע באולם הפילהרמונית. כרטיסים החל מ-45 אירו.
⭐️לחובבי שנות השמונים צפויה חוויה כאשר להקת OMD (שהוציאה שירים כמו אנולה גיי, מייד אוף אורלינס ועוד) תופיע בטמפודרום. כרטיסים החל מ-48 אירו.
⭐️5 בדצמבר- בחצר הפנימית של המוזיאון להסיטוריה גרמנית יתקיים היום שוק אמנים ומעצבים. השוק יתקיים עד ה-8 בדצמבר.
⭐️7 בדצמבר – הולי שיט שופינג בארנה של טרפטו.
⭐️8 בדצמבר – החנויות הגדולות והקניונים יהיו פתוחים בין 1 ל-6 בערב. גם שוק חג המולד של המעצבים בפסטסאאל של קרויצברג. עוד ביום זה – הופעה של הזמרת שינייד אוקונור ב”אדמירלפאלאסט” בפרידריכשטראסה.
⭐️ 14 בדצמבר- לחובבי המוזיקה האלקטרונית, הדי ג’יי האלמותי פול ואן דייק ינגן ב- Kesselhaus.
⭐️19 בדצמבר- פסטיבל לואיס לבנדובסקי למוזיקה יהודית (חזנות, מקהלה וכו’) מתחיל בברלין וימשך עד ה-22 בדצמבר.
⭐️22 בדצמבר – נר ראשון של חנוכה והדלקת הנרות המסורתית של חב”ד, לצד עץ חג המולד, בשער ברנדנבורג וגם ביום זה: החנויות והקניונים בעיר יהיו פתוחים בין 1 ל-6 בערב!
⭐️23 בדצמבר – יום העבודה האחרון בברלין. במגרשה של אוניון ברלין יתאספו האוהדים לשיר שירים ולהראות את אהבתם לקבוצה. אין משחק אבל עדיין באים לעודד ולשיר. רקדני להקת הבלט של תאטרון הבולושי יציגו את מפצח האגוזים. ב-6 בינואר הם יופיעו עם אגם הברבורים.
🎄🎄חג המולד! 🎄🎄שימו לב שהחנויות תהינה סגורות משעות הצהריים של ה-24 בדצמבר ועד ה-26 בדצמבר כולל. ב-24 בדצמבר המוזיאונים בברלין יהיו סגורים, ומה-25 לחודש יהיו פתוחים מחדשבערב של ה-24 מסעדות רבות תהינה סגורות גם ומה-24 רוב שוקי חג המולד יסגרו מהצהריים ויפסיקו לעבוד לשנה זו. (פוסט בנפרד על הנושא בהמשך…)
⭐️30 בדצמבר – מהיום מותר למכור נפצים וזיקוקים בסופרים בברלין. אין להשתמש בזיקוקין עד ה-31 דצמבר אבל רבים מתושבי ברלין מתעלמים מחוק זה. שימו לב שהשנה אוסרת משטרת ברלין בשימוש בזיקוקין באזורים מסויימים בברלין (לדוגמא באזור אלכסנדר פלאץ).
⭐️31 בדצמבר – החגיגה מתחילה! ברגע שיורדת החשיכה על ברלין מתחילים הברלינאים לחגוג עד שעות הבוקר של ה-1 בינואר. העסקים יסגרו בצהריים (חנויות, קניונים, סופרמרקטים) .שיהיה לכולנו “גוטן רוטש” (זו הברכה הגרמנית לשנה החדשה!).
שיהיה חודש מהנה ומלא באירועים!