מי אנחנו

מי אנחנו

הטיולים של נדב

הכל התחיל בשנת 2001, כאשר נדב גבלינגר, באהבתו להיסטוריה, החליט להגיע לברלין ובמקביל ללימודיו התחיל להדריך והקים למעשה את חברת טיולי ההליכה הראשונה המציעה טיולים בעברית בברלין. תוך בחירה מדוקדקת הצליח נדב לאגד סביבו צוות איכותי והיום אנחנו צוות המדריכים הוותיק והמנוסה ביותר בברלין. טיול בברלין איתנו הוא סיור לאנשים שאוהבים, כמונו, להעמיק במורכבויות, בעובדות וברבדים השונים שיש לברלין להציע וכך להכיר את ברלין האמיתית. מדריכינו הם בעלי רשיונות הדרכה במוזיאונים ובאתרי הנצחה הדורשים הכשרה בברלין והסביבה ובהם גם מדריכים חברי איגוד המדריכים של ברלין. על איכות ההדרכה ורמת המדריכים יעידו המטיילים שלנו החוזרים אלינו שוב ושוב. אתרי תיירות בינלאומיים כמו אתר טריפ אדוויזור (TripAdvisor) בוחרים בנו שוב ושוב כחברת הטיולים בעברית הטובה בברלין ואף החליטו להכניס אותנו להיכל התהילה של חברות הטיולים בברלין.

חושבות שזה מתאים לכן? אתם מדריכים בדם? אנחנו זקוקים למדריכות~ים ועוזרות~ים אדמיניסטרטיבים~יות לעונה הקרובה. 

דרושים מדריכים בברלין 

המדריכים

מטיילים בברלין - הטיולים של נדב בברלין

נדב

בעלים ומדריך
נדב מדריך בברלין מאז הגיע לעיר בשנת 2001. המלצות על נדב המדריך תוכלו למצוא בכל רחבי האינטרנט, בעיתונים בארץ ובעולם, כולל "הארץ", YNET, ה"ג'ואיש כרוניקל" וה-BBC. נדב הגיע לברלין במטרה להשלים את תואר הדוקטורט שלו בתחום הפוליטיקה וההיסטוריה הגרמנית. לכן אין פלא שהוא מוזמן באורך קבע לסיורים על ידי שגרירות ישראל, הוועד היהודי-אמריקאי, עיריית ברלין וגם מטיילים רבים. כאשר הם מחפשים מומחה להיסטוריה גרמנית, נדב הוא הכתובת. המגורים בברלין איפשרו לו גם להתחבר להיסטוריה המשפחתית שלו, שמוצאה מגרמניה והמבקרים במוזיאון היהודי יוכלו אף לראות ציורים ומוצגים נוספים שנתרמו על ידי משפחתו למוזיאון. הטיולים של נדב בברלין עוצבו על ידיו יחד עם הצוות הנפלא שלנו - אך נדב הוא יותר מ"סתם" מדריך תיירים. נדב הוא מומחה אמיתי לברלין ומכיר מקומות עממיים ויוקרתיים בכל פינה ואתר. נדב ישמח לענות על כל שאלותיכם, גם אם השאלה נוגעות להיסטוריה ולפוליטקה או אם השאלה היא איפה לבלות עם הילדים בברלין; איזה דברים אפשר לעשות בברלין בחינם; או דווקא חוות דעת על מסעדות עם כוכב מישלן בברלין.

ליאור ניצן - מדריך טיולים - הטיולים של נדב בברלין

ליאור

מדריך
ליאור, בעל תואר ד״ר לפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, הוא גם בעל תואר ראשון במשפטים ועורך דין מוסמך. הגיע לברלין בקיץ 2010 במסגרת לימודי התואר השלישי, והיה אורח של החוג לפילוסופיה באוניברסיטת הומבולדט ומאז נשאר מרותק לברלין. חובב היסטוריה מושבע, ליאור מתעניין מאוד גם בשאלות של חברה ותרבות ובאופן התמודדותם של הגרמנים עם ההיסטוריה המורכבת שלהם. עמוס באהבה גדולה לברלין של היום, כמו גם לברלין ההסטורית, ליאור ישמח לשוחח אתכם על מגוון רחב של נושאים היסטוריים ועכשוויים.

טל

מדריכה
טל הגיעה לברלין ב-2018 ללימודי דוקטורט במדעי המוח, ומאז היא מבלה שעות רבות במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים המקומי- שריטה ועוסקת בשיגעון. חוץ מזה, עוד כמה אספקטים משכו אותה דווקא לברלין: ההיסטוריה המקומית, הבינלאומיות, והחופש שברלין מציעה. טל חובבת היסטוריה, וגם שאלות על חברה, תרבות, וזיכרון גרמניים. היא תשמח להכיר לכם את העיר דרך העיניים שלה. היא בפרט שמחה לתווך את הידע הזה עבור מטיילים ישראלים. בתשוקתה לעיר, תספר לכם על ההיסטוריה המרתקת ותכיר לכם את ברלין מנקודת המבט המיוחדת שלה.
שרון - מדריכת טיולים - הטיולים של נדב בברלין

שרון

מדריכה
לאחר חיפושים ארוכים שכללו מסעות להודו ונפאל (שם למדה את נבכי הדת הבודהיסטית), בערי הבירה של אירופה (באמסטרדם התמחתה שרון כמקשטת עוגות) מצאה שרון את מקומה בברלין. מאז שנת 2004 גרה שרון בברלין, כאן היא לומדת באוניברסיטה ואף הספיקה להשלים תואר בפילוספיה ובלשנות (נסו אתם לקרוא פילוסופיה גרמנית). העניין שלה בפעילות חברתית הוביל גם לידע רב על תנועות חברתיות, וסוגיות של פוליטיקה זהויות ומיעוטים בחברה הגרמנית - כך שאם אתם מחפשים דווקא סיור ייחודי על קולוניאליזם בברלין, שרון היא הכתובת. מההיסטוריה ועד התרבויות אלטרנטיביות של העיר, מהשפה הגרמנית ועד הקונדיטוריות המובחרות - שרון תשמח לחלוק עמכם את הידע הרחב שצברה במהלך שהותה בברלין.
אורן מדריך טיולים - הטיולים של נדב בברלין

אורן

מדריך
אורן גר בברלין מ- 2012 ברובע שונברג במערב העיר. הגיע לעיר שנה קודם במסגרת קורס תעודת הוראת אנגלית , מאחר והיה מורה לאנגלית בארץ כ- 4 שנים. בתקופת הקורס התאהב בעיר , באווירה ובאנשיה, באפשרויות וההזדמנויות הבלתי נגמרות שבה ובשילוב המעניין בין ההיסטוריה המעניינת והסוערת של המאה ה-20 לבין חיי היום יום (והלילה) הסוערים והמעניינים לא פחות של המאה ה-21. אורן אומר שהוא חווה סיפוק גדול מלהראות לאנשים אחרים את העיר , מלגרום להם להתאהב בה כמוהו ושהוא מרגיש שהוא חווה את ההיכרות עם העיר כל פעם מחדש דרך עיניים של אדם שונה שחווה את העיר בפעם הראשונה.
תמר מדריכת טיולים - הטיולים של נדב בברלין

תמר

מדריכה
תמר מדריכה בברלין אך היא גם אשת אשכולות אמיתית: לצד ספרים שהיא פירסמה (ובינהם כתבה את מדריך שיחור לברלין) היא גם בעלת דוקטורט מאוניברסיטת הומבולדט, כותבת בלוג על פעילויות עם ילדים בברלין, פעילה למען ספרות עברית בברלין וגם - מוצאת זמן לנסות ולנהל את הטיולים של נדב בברלין. תמר היא חובבת אדריכלות גדולה והדריכה כבר קבוצות אדריכלים ומחלקות לאדריכלות בברלין בסיורי אדריכלות פרטיים בברלין.
רועי מדריך טיולים - הטיולים של נדב בברלין

ויקטוריה

מדריכה
ברלין הפכה למוקד החיים של ויקטוריה ב-2012 בעקבות מלגה בתכנית הבינלאומית ללימודי אמנות Kunstlerhaus Bethanien בברלין, אחרי תואר ראשון ושני באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל בירושלים. בינתיים ההצלחה האמנותית של ויקטוריה הובילה אפילו לרטרוספקטיבה במוזיאון ישראל. הלקוחות שלנו עם זאת מבקשים סיורים מודרכים על ידי ויקטוריה בגלל רמת המומחיות באמנות ובהיסטוריה, האהבה למידע ולעיר שהפכה לבית של ויקטוריה. ניתן למצוא את ויקטוריה לא רק ברחובות ברלין אלא גם במוזיאונים ובגלריות, בסיורים פרטיים מיוחדים בנושאי אמנות.
ערן מדריך טיולים - הטיולים של נדב בברלין

ערן

מדריך
ערן הוא בוגר תואר ראשון במדעי החברה. הגיע לברלין ב-2006 בעקבות האהבה ונותר בה עד היום. בעבר התגורר בארצות הברית ולמד באוניברסיטת אריזונה בעיר טוסון. כחובב תרבויות וכטייל ותיק מצא ערן בברלין את שחיפש – עיר חופשית ורב תרבותית עם היסטוריה מרתקת וכואבת כאחת. בנוסף לעבודתו כמדריך בברלין ובדרזדן עוסק ערן בעיתונות ספורט, כותב למערכות עיתונים שונות ולאתרי אינטרנט ומפעיל דף מידע על הכדורגל הגרמני בשם "בונדסמאניה". הוא ישמח לערוך גם סיורים פרטיים שישלבו סיפורי כדורגל, משחקים של קבוצות מעניינות ופחות ידועות ופינות נסתרות ברחבי ברלין והאזור. לפני כשנתיים פרסם ערן סיפור קצר בספר 'מה עשה הנוער'. כתושב ותיק בברלין נהנה ערן להציג את העיר דרך עיניו ולגלות פנים שלה שאינם מוכרים לרוב המבקרים.
פפי מדריכת טיולים - הטיולים של נדב בברלין

דפנה

מדריכה
דפנה היא סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה. דפנה נולדה בלונדון ועלתה לארץ בגיל 7, ומאז, כנראה, דבק בה יצר הנדודים והיא התחילה לטייל ברחבי העולם עד שביקרה בברלין, התאהבה בה והחליטה לעבור לגור בה. כהיסטוריונית, היה זה סיפורה המרתק של העיר שהיווה עבורה את מוקד המשיכה אליה. חיי התרבות והלילה המגוונים והתוססים של העיר היוו גורם משיכה נוסף עבור דפנה, שאותה תוכלו למצוא גם לפעמים מאחורי ברים שונים בעיר, בהם היא עובדת כברמנית. דפנה, (פפי בפי חבריה) תשמח לספק לכם בהפסקת ובסוף הטיול טיפים מועילים לבילויים בזמן שאתם מבקרים בעיר ולחלוק עמכם את תשוקתה לברלין.
צביקה מדריך טיולים - הטיולים של נדב בברלין

צביקה

מדריך
בעל תואר בגיאוגרפיה ואיכות הסביבה וחובב היסטוריה מושבע. עוסק בהדרכת קבוצות של ישראלים בעולם החל משנת 2004,במסגרתם מתמחה באזורי מרכז וצפון אמריקה וכן באזור הפאסיפי. בברלין החל להדריך לפני כ 10 שנים והחל מקיץ 2012 עבר לגור בעיר באופן קבוע מתוך אהבה לעיר ולאחת מנשותיה. בהדרכותיו מתמקד באספקטים ההיסטוריים של העיר ולא פחות חשוב גם בחיי היומיום והנושאים השיגרתיים אשר מעסיקים את תושבי העיר. שמח תמיד להמליץ על דברים שכדאי לראות ולעשות בעיר ובנוסף אוהב לשלב בהדרכותיו גם הצצות על חייו האישיים כישראלי אשר מתגורר בברלין.

אור

מדריך
קל לזהות את אור בנקודת המפגש שלנו - שחקן הכדורסל לשעבר מתנשא לגובה מרשים. אור הוא לא רק ספורטאי אלא גם פילוסוף (בגרמנית!) , חובב ספרים, רוכב נלהב על האופניים שלו ופעיל למען מרחבים ציבוריים.

אריאל

מדריך
אריאל, ארכיאולוג בהכשרתו, חי בברלין עם רעייתו (שגם היא ארכיאולוגית, וגם היא מדי פעם מדריכה!) . לאריאל ידע מקיף מעבר להיסטוריה העתיקה. הוא גם מכיר היטב את ההיסטוריה היהודית והכללית של ברלין. החיים בברלין סיפקו לאריאל גם ידע כללי רב על מקומות שכדאי לבקר בהם בברלין … וכמובן, הנה מדריך שאפשר להגיד עליו שהוא אוהב לחפור. אבל באמת.