חוות דעת על הטיולים של נדב בברלין

לאחר שקראתי כל כך הרבה ביקורות על הטיולים של נדב ובאף טיול כמעט לא ראיתי את נדב בעצמו, נפלנו במקרה על טיול שנדב הדריך, נדב בכבודו ובעצמו. נדב הציג בפנינו את יהדות ברלין מהמאה ה-15 ועד היום.
5 שעות הסתובבנו ברחבי ברלין איתו והן עברו בערך כמו חצי שעה. אין לתאר את הידענות שלו המעורבבת בהיסטוריה המשפחתית הגרמנית האישית שלו. בעלי היה המוום מהידע והידענות והתרגש עד דמעות בחלקו הראשון של הטיול כאשר ביקרנו בנקודה ממנה שלחו בלילות את הטרנספורטים של היהודים למחנות בזמן שהשכנים עושים עצמם כישנים. הניתוח המעמיק והפילוסופי לגבי מיהו יהודי בגרמניה של היום מזוית עיניו של נדב, של כמעט 20 שנה בגרמניה, והקשר עם הקהילה היהודית היה מעניין עד מאוד.
בקיצור, נדב והסיורים שלו מובחנים בידענות ובפלפול לא קטן. ניתן לראות את ברלין דרך עיני אנשים שחוו אותה, כמו סטלה היהודיה המלשנית או דרך וילפרד וורט, בעל חברת המברשות…
זה סיור שלוקחים ללב לשנים רבות וסיור מאוד מאוד מושקע ואין יחס בין המחיר לתמורה…
זו הדרך הטובה ביותר להיכנס לראש הברלינאי.
מחכה להגיע שוב לברלין לעוד סיטאים כמו ברלין האלטרנטיבית וסיור קולינאי. תודה נדב!!!

המדריך נדב בטיולים בברלין
נדב מדריך את מפקד חיל האוויר ומקבילו הגרמני באתר ההנצחה “רציף 17” שהוא חלק מן הטיול “יהדות ברלין והרייך השלישי”

אנחנו מבקשים להודות באמצעותכם למדריך אריאל שהדריך אותנו בסיור בברלין. בדצמבר הצטרפנו לסיור “המיטב בברלין” בהדרכתו של אריאל. אריאל הפגין ידע, מקצועיות ויכולת העברת מידע מרשימים. הקצב היה סביר, וההספק  בהחלט ענה על הציפיות. אנחנו בהחלט נמליץ עליכם לכל השואלים. אנא העבירו תודתנו לאריאל

האם תוכלו לזהות את חה”כ איתן כבל בטיול של הטיולים של נדב עם המדריך אריאל?

לנדב, תמר, ערן ושרון היקרים

תודה שסייעתם לנו לחוות את ברלין.תודה לתמר שתמיד הייתה זמינה, ענתה בפרוט ובסבלנות על כל שאלותינו. כיוונה והמליצה על מסלולים, מוזאונים ואתרים שונים בימים שבהם לא לקחנו סיור מודרך. 
תודה לערן שבעזרת הידע הרב, דרך העברתו הנעימה זכינו להכרות הראשונית מרתקת עם העיר בסיור של המיטב. לשרון המקסימה שדרכה העמקנו בנושא יהדות ברלין. שנינותה והידע הרב רתקו אותנו לאורך כל הסיור שהיה מתובל בסיפורים ובנקודות מעוררות מחשבהגם לאחר שבוע אינטנסיבי בעיר אנו מרגישים שלא מיצנו ויש עוד הרבה מה לראות.

*

בעלי ואני סיירנו עם דפנה מילר(פאפי) בשלושה סיורים שונים שהחברה הוציאה השבוע לברלין;ברלין המיטבברלין האלטרנטיביתויהדות ברלין.התרשמנו עמוקות מהידע שלה בתחומים השונים, מהיכולת להוביל קבוצה במשך חנש שעות בתנאי חום לא פשוטים ועדין לשמור על מיקוד מחד ורגישות מאידך.נמליץ על הטיולים של נדב בארץ.

*

רציתי להודות מקרב לב על ההדרכה של ליאור בטיול המשפחתי שלנו בברלין

נהננו מכל רגע

🌹
🙏
❤

היה לנו סיור נפלא ,הקלאסי של ברלין עם המדריך אור שהיה מצוין!!תודה רבה.מחכים כבר לפעם הבאה

🤗

עשינו שני סיורים עם אורן.
הראשון היה המיטב של ברלין שהקיף את כל האתרים המעניינים שיש לראות בברלין.
השני היה סיור קולינרי שכלל את מיטב המאכלים שמאפיינים את ברלין וכמובן שקיבלנו גם טעימות של מאכלים אלה.
אורן חי את ברלין ולכן ידע להמליץ לנו על מקומות שניתן לבקר בהם (שלא יהיו יותר מידי תיירותיים) ומסעדות לאכול בהן.
(השניצל באיינשטיין קפה המקורי היה מעולה!!).
תודה רבה על יומיים מרתקים.
מומלץ בחום!!

אורן, המדריך הכי טעים בברלין

סיורים מעולים. מאד נהנינו מהסיור של המיטב עם טל שיפרין וגם מהסיור האלטרנטיבי עם רועי וקולינרי עם אורן חבל שלא הספקנו עוד..
*

עשינו חמישה סיורים שונים עם החברה:
המיטב ודרזדן עם אורן – מדריך מעולה בעל ידע עשיר. עשה סיור קליל וכיפי. בסיור המיטב השתדל מאוד להקל עלינו בגלל החום הכבד שהיה באותו היום. בסיור לדרזדן הנעים את זמן הנסיעה ההסברים על מה שנראה ונתן המלצות מעולות.

יהדות עם שרון – שרון מדריכה שעשתה את הסיור שיכול היה להיות כבד ומדכדך לפעמים לסיור מעניין ממש עם הסברים מפורטים וקישרה את עולם היהדות של ברלין ברייך השלישי בימינו בצורה נפלאה ממש.

אלטרנטיבי עם ויקטוריה – ויקטוריה היא אמנית בנשמה ורואים את זה בסיור. היא הסבירה לנו על הגרפיטי בברלין וההיסטוריה שלו. חלק מהסיור כולל אזורים פחות מתוירים בברלין וזה הקסם של הסיור שויקטוריה העבירה לי באופן אישי.

פוטסדאם עם ערן – ערן מדריך מעניין שהעביר את הסיור בצורה מעניינת וכיפית. ידע עשיר בהיסטוריה של פוטסדאם, הארמונות ושושלת המלוכה.

חשוב לציין שכל המדריכים כולם גרים שנים רבות בעיר מה שמעשיר מאוד את הסיורים. הידע שלהם בנוסף לנקודת המבט שלהם כמי שחיים את העיר 24/7 מוסיפים לסיור מאוד. ממליצה בחום!

*

בימים האחרונים השתתפתי בשלושה סיורים מודרנים. הראשון היה עם שרון, ברלין האלטרנטיבית, אתמול המיטב עם ערן והיום הסיור היהודי עם דפנה. החוויה היתה עצומה, אין מילים לתאר, נהניתי מכל רגע, מהידע הרב, השפה הקולחת וגם האישיות של כל אחד מהמדריכים,  ובעיקר המדריכות. כל אחד מהסיפורים היה שונה בתכלית, והכל ביחד צייר תמונה מופלאה של עיר מרתקת עם עבר עשיר והווה מעורר מחשבה.  אני אשאיר המלצות חמות גם ב trip advisor, ואשמח להמליץ לכל מי שיגיע לביקור בברלין. למדתי המון ונהניתי מכל רגע,
*

במסגרת פעילות החברה יצאנו לסמינר בין 4 ימים מלאים בברלין. במסגרת הסמינר ליוותה אותנו מדריכת הטיולים טל שיפרין רביד הנהדרת. במהלך הסיור טל התגלתה כבעלת ידע עמוק מאוד על ברלין והסביבה ( ביקרנו גם בדרזדן , ההסברים שקיבלנו על תהליכים שקרו ועיצבו את ברלין של היום העניקו לטיול רובד נוסף עמוק ומלמד על המורכבות של העיר ברלין…טל ענתה בסבלנות לכל השאלות ונתנה המלצות מעולות לפעילויות ומסעדות בברלין והסביבה…פשוט מומלץ בחום….תודה רבה לך טל החכמנו ולמדנו המון בביקור חשוב זה. 

*

בטיולים של נדב היינו ב4 סיורים של נדב פעמיים עם מדריך אורן המקסים פוטסדם ודרזדן ,עם תמר בסיור היהודי ואור במיטב של ברלין ,בכל הסיורים המדריכים היו בעלי ידע ברמה גבוהה נהננו מאוד הסיורים מלבד דרזדן מסתיימים בשעה 15:00 ומאפשרים להמשיך ולטייל בעיר לאחר שהטיולים ציידו אותנו בארגז כלים של ידע מאוד מומלץ…….

*

הייתי ב2 סיורים, פוצדאם עם צביקה והמיטב של ברלין עם עמית. מדריכים מדהימים וחוויה מעולה. קליל, כיף, מעניין ומתאים לכל הגילאים וסוגי הטיולים. שני הסיורים רגליים וקלילים ומעניינים מאוד. מדריכים מעולים שמעצימים את הסיור. מומלץ מאוד מאוד!

*
נהנו מאוד מהסיור: המיטב של ברלין. המדריכה שלנו הייתה פפי. ממליצים בחום. דרך נפלאה להתחיל טיול בברלין.