האם בטוח לטייל בברלין?

האם בטוח לטייל בברלין?

ראשית, יש לומר כי באופן כללי ברלין היא עיר בטוחה וניתן להסתובב ללא חשש בכל אזורי העיר, בטח ובטח באזורי המרכז שבהם בדרך כלל תהיו. 

יש כמה אזורים שבהם יש רמות פשיעה גבוהה יותר, בעיקר בסופי שבוע ובעיקר מאוחר בלילה. 

כך האזור סביב, אלכסנדר פלאץ, ליד תחנת וורשאואר שטרסה ובכמה אזורים של שכונת קרוייצברג, כגון גורליצר פארק וקוטבוסר טור.
גם אזורים אלו אינם מסוכנים, במובן זה שיש להמנע מלהגיע לשם אלא שצריך לנקוט במשנה זהירות, במיוחד בשעות הלילה המאוחרות. 

אפילו המשטרה כבר מרססת בספריי את המדרכות כדי להגביר מודעות מפני כייסים:

כמה נקודות לתשומת לב כללית: 

  • אל תשימו ארנק בכיס האחורי של המכנסיים. אל תעשו את העבודה קלה מידי עבור הכייסים המקצועיים. 
  • כאשר אתם נוסעים ברכבת התחתית או העילית, והרכבת עמוסה באנשים, שימו לב לתיקים שלכם וסיגרו את התיקים שלכם. לפעמים רצוי אף לשים תיק גב מקדימה בזמן נסיעה ברכבת עמוסה. 
  • הזהרו מלהחזיק טלפון נייד – במיוחד אם מדובר, במודל מושך – כאשר אתם עומדים ליד הדלת של הרכבת התחתית או העילית. כבר היו מקרים שהגנבים מחכים עד שהדלתות לפני סגירה, חוטפים את הנייד מהיד ויוצאים מהקרון. מיד אח"כ הדלת נסגרת והרכבת נוסעת כך שאין לקורבן יכולת לרדוף אחרי הגנב. 
  • בישיבה במסעדה או בית קפה, אך תשאירו את הטלפון הנייד שוכב, על השולחן. עדיף בכיס או בתיק. היו מקרים שגנבים נכנסו למסעדה או קפה עם מפה ביד כאשר הם מתחזים לתיירים. הם מניחים את המפה על השולחן מעל הטלפון הנייד ומבקשים עזרה בהגעה לאתר כלשהו. באותו זמן עם היד השנייה הם חוטפים את הטלפון הנייד מתחת למפה שהם שמים על השולחן. הזהרו מתרגילים מסוג זה. 

למען בטחונכם האישי בזמן טיוליכם בעיר, יש לשים לב לשבילי אופניים. שבילים אלה נועדו לאופניים/רולר בליידס/ קורקנטים ובנתיבים אלה הרוכבים נוסעים מהר. במידה ופלשתם לנתיב כזה (גם אם לא שמתם לב) רוכבי האופניים עלולים להכנס בכך ולגרום לתאונה. יחד עם זאת, מאחר והשבילים נועדו להם אתם תואשמו בגרימת התאונה. אנא המנעו מהליכה בשבילים אלה.