insider tours logo

הטיולים של נדב ב ברלין

המדריכים שלנו

נדב

image of Nadav

נדב מדריך בברלין מאז הגיע לעיר בשנת 2001. המלצות על נדב המדריך תוכלו למצוא בכל רחבי האינטרנט, בעיתונים בארץ ובעולם, כולל "הארץ", YNET, ה"ג'ואיש כרוניקל" וה-BBC. נדב הגיע לברלין במטרה להשלים את תואר הדוקטורט שלו בתחום הפוליטיקה וההיסטוריה הגרמנית. לכן אין פלא שהוא מוזמן באורך קבע לסיורים על ידי שגרירות ישראל, הוועד היהודי-אמריקאי, עיריית ברלין וגם מטיילים רבים. כאשר הם מחפשים מומחה להיסטוריה גרמנית, נדב הוא הכתובת. המגורים בברלין איפשרו לו גם להתחבר להיסטוריה המשפחתית שלו, שמוצאה מגרמניה והמבקרים במוזיאון היהודי יוכלו אף לראות ציורים ומוצגים נוספים שנתרמו על ידי משפחתו למוזיאון. הטיולים של נדב בברלין עוצבו על ידיו יחד עם הצוות הנפלא שלנו - אך נדב הוא יותר מ"סתם" מדריך תיירים. נדב הוא מומחה אמיתי לברלין ומכיר מקומות עממיים ויוקרתיים בכל פינה ואתר. נדב ישמח לענות על כל שאלותיכם, גם אם השאלה נוגעות להיסטוריה ולפוליטקה או אם השאלה היא איפה לבלות עם הילדים בברלין; איזה דברים אפשר לעשות בברלין בחינם; או דווקא חוות דעת על מסעדות עם כוכב מישלן בברלין.

אחווה כתבה באתר למטייל: "האמת שלא ידעתי מי יהיה המדריך והתמזל מזלי שנדב הדריך אותי בברלין היהודית. נדב מספר על הכל מנקודת המבט של סבתא שלו, היה מעניין, מדהים, מטלטל. ממליצה בחום"

תמר

תמר מדריכה בברלין אך היא גם אשת אשכולות אמיתית: לצד ספרים שהיא פירסמה (ובינהם כתבה את מדריך שיחור לברלין) היא גם בעלת דוקטורט מאוניברסיטת הומבולדט, כותבת בלוג על פעילויות עם ילדים בברלין, פעילה למען ספרות עברית בברלין וגם - מוצאת זמן לנסות ולנהל את הטיולים של נדב בברלין. תמר היא חובבת אדריכלות גדולה והדריכה כבר קבוצות אדריכלים ומחלקות לאדריכלות בברלין בסיורי אדריכלות פרטיים בברלין.

"תמר, היא מקסימה וערכה לנו סיור רגלי במשך יותר מחמש שעות בכל האתרים המרכזיים של העיר. הסיור היה על פי הקצב האישי שלנו ולווה בהסברים מקצועיים ויחס אישי וחם, וכלל ביקור ברייכסטאג וטיפים על העיר. מאוד מומלץ, מקצועי ומעניין. ללא הסיור לא היה סיכוי שנוכל לראות ולהגיע לכל המקומות הללו."

אור

קל לזהות את אור בנקודת המפגש שלנו - שחקן הכדורסל לשעבר מתנשא לגובה מרשים. אור הוא לא רק ספורטאי אלא גם פילוסוף (בגרמנית!) , חובב ספרים, רוכב נלהב על האופניים שלו ופעיל למען מרחבים ציבוריים.

ליאה ממליצה : "סיירנו היום ב"מיטב של ברלין" עם אור, היה מרתק, אור שופע ידע, נעים ומעניין. הכרנו את ברלין לעומק ומאוד נהננו"

אורן

אורן גר בברלין מ- 2012 ברובע שונברג במערב העיר. הגיע לעיר שנה קודם במסגרת קורס תעודת הוראת אנגלית , מאחר והיה מורה לאנגלית בארץ כ- 4 שנים. בתקופת הקורס התאהב בעיר , באווירה ובאנשיה, באפשרויות וההזדמנויות הבלתי נגמרות שבה ובשילוב המעניין בין ההיסטוריה המעניינת והסוערת של המאה ה-20 לבין חיי היום יום (והלילה) הסוערים והמעניינים לא פחות של המאה ה-21.

אורן אומר שהוא חווה סיפוק גדול מלהראות לאנשים אחרים את העיר , מלגרום להם להתאהב בה כמוהו ושהוא מרגיש שהוא חווה את ההיכרות עם העיר כל פעם מחדש דרך עיניים של אדם שונה שחווה את העיר בפעם הראשונה.

רונן ממליץ (באנגלית):
"We have joined 2 tours - "the best of Berlin" with Oren, and the "the alternative tour" with Sharon. Both did a great job at sharing their vast knowledge, answering questions, offering the bit behind the scenes, stories and anecdotes that spiced up the tours. Both were very knowledgeable, and their many years in Berlin showed.
The city had so much to offer, and we felt that it's almost a must to have someone walk you through the vast selection of scenes and locations that we could visit, giving us the initial background to understand the city, focusing us on the key locations and places, so we could then come back and visit them at our time and pace.
The fact that the tours are given in various languages (including Hebrew) makes it easier for some, and is certainly convenient if you are looking to keep it simple.
Easy to locate and fairly priced, this tours are the right way to start your visit to Berlin.
We are sure that the other tours available on their list could be interesting, only we did not have the chance to experience them (yet).
The only basic requirement - walking capability... hence the need for good shoes as well. Enjoy"

ואם אתם רוצים קצת המלצות על המדריך אורן בעברית, לאה: "היה סיור מצוין עם מדריך מקצועי (אורן). מומלץ בחום!"

אילאיל

אילאיל, קיבוצניקית טובה ממרכז תל אביב, הגיעה לברלין אחרי שנים בתפוח הגדול, בהן למדה בעיקר לשתוק. שעות רבות של יוגה, מדיטציה, ותפילות לשמש - הביאו לכך שבטיולים שהיא מדריכה בברלין השמש (כמעט) תמיד זורחת, ואילאיל, לעומת זאת, לא מפסיקה לדבר. כשהיא לא מדריכה טיולים, היא מלחינה ומנגנת, ועושה כמיטב יכולתה לרפא את העולם. מלגה ללימודי רפואה משלימה כאן בברלין הביאה לכך שהיא ממלמלת בימים אלו מתוך שינה ערבוב משונה של תאריכים היסטוריים ומושגים מסובכים בלטינית, ומחזיקה סט של מחטי דיקור בכיס האחורי בכל עת (ראו הוזהרתם). אילאיל הגיעה לברלין ב-2011, התאהבה מייד ובמקום, ושמחה תמיד לחלוק את האהבה שלה איתכם!

תשבוחות: "הסיור של המיטב של ברלין היה מעולה והמדריכה אילאיל הייתה מקסימה, מעניינת, רחבת אופקים וידע. זוהי דרך מצוינת להכיר את האתרים המרכזיים של העיר המקסימה, נקודות חן, סיפורים מעניינים ופינות ומקומות שספק אם היינו מצליחים להגיע אליהם בעצמנו בשהות הקצרה של 4 ימים"

אסף

אסף, שעבר לברלין באביב 2007, הוא בוגר תואר שני במדעים חברתיים-סביבתיים מאוניברסיטת הומבולדט של ברלין. כטייל ותיק אסף גר מספר שנים בסין, ניו-זילנד, אתיופיה ואנגליה שם השלים תואר ראשון בתיירות אקולוגית. בתחילת דרכו בתיירות עבד אסף כשנתיים עם משלחות נוער ישראלי לפולין, שם עבד עם תשוקה גדולה לטיפול בלקוח ואכפתיות לנושא עצמו. אסף הינו מדריך מורשה רשמי להדריך באתר הזיכרון למחנה הריכוז זקסנהאוזן. כמו סבו שגר בברלין, לאסף יש אהבה גדולה לברלין והוא תמיד שמח לספר על העיר בהתלהבות מדבקת.

אסנת כתבה בטריפאדביזור: לחוות את ברלין ללא סיור זו חוויה חסרה בעיניי. אסף העביר את ההיסטוריה של העיר בחכמה ,ידע, אינטליגנציה גבוהה. כל המסלול כמו בסרט קולנוע. מרתק וסוחף.

אריאל

אריאל, ארכיאולוג בהכשרתו, חי בברלין עם רעייתו (שגם היא ארכיאולוגית, וגם היא מדי פעם מדריכה!) . לאריאל ידע מקיף מעבר להיסטוריה העתיקה. הוא גם מכיר היטב את ההיסטוריה היהודית והכללית של ברלין. החיים בברלין סיפקו לאריאל גם ידע כללי רב על מקומות שכדאי לבקר בהם בברלין … וכמובן, הנה מדריך שאפשר להגיד עליו שהוא אוהב לחפור. אבל באמת.

מנחם כתב לנו: "אתמול השתתפנו בסיור מעולה עם המדריך אריאל בנושא ההיסטוריה היהודית בברלין. הסיור היה מרתק, אריאל היה מעולה. מומלץ בחום."

דור

דור הגיע לגרמניה בשנת 2013 בעקבות חלום ילדות שלו – ללמוד אדריכלות בחו"ל. בשנה שאחרי השחרור הוא התכונן בישראל למעבר למינכן, שם גר שנה וחצי ולמד את השפה הגרמנית. ב- 2015 התקבל ללימודי ארכיטקטורה בברלין, ומאז הוא מעביר את הזמן הפנוי שיש לו באוניברסיטה, ברחובות בחיפוש אחרי מבנים מעניינים, ובעיסוק בספורט. דור ישמח לדבר איתכם על האדריכלות בעיר ולשתף אתכם בחוויות שלו מהלימודים והחיים בברלין ומינכן.

רותם כתב לנו "החלטנו לקחת את סיור "המיטב של ברלין".. המדריך שלנו היה דור, שהעביר לנו את הסיור במשך חמש שעות בצורה מעניינת ביותר, עם ידע רב וחיוך. הסיור עשה לנו סדר על איך ברלין נראית ואת הסיפורים מאחורי המקומות. בנוסף, בסוף הסיור דור נתן לנו טיפים מצויינים להמשך הטיול.. תודה רבה, מומלץ!!"

דפנה

דפנה היא סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה. דפנה נולדה בלונדון ועלתה לארץ בגיל 7, ומאז, כנראה, דבק בה יצר הנדודים והיא התחילה לטייל ברחבי העולם עד שביקרה בברלין, התאהבה בה והחליטה לעבור לגור בה. כהיסטוריונית, היה זה סיפורה המרתק של העיר שהיווה עבורה את מוקד המשיכה אליה.

חיי התרבות והלילה המגוונים והתוססים של העיר היוו גורם משיכה נוסף עבור דפנה, שאותה תוכלו למצוא גם לפעמים מאחורי ברים שונים בעיר, בהם היא עובדת כברמנית. דפנה, (פפי בפי חבריה) תשמח לספק לכם בהפסקת ובסוף הטיול טיפים מועילים לבילויים בזמן שאתם מבקרים בעיר ולחלוק עמכם את תשוקתה לברלין.

אומרים על פפי: "אתמול הצטרפנו לסיור המיטב בהדרכת פפי (דפנה) המהממת. הסיור הקיף את כל האתרים החשובים, עם הסבר מעמיק ומקצועי מתובל בצחוק ואנקדוטות מעניינות. פפי הייתה אדיבה וענתה על כל שאלה, הפגינה ידע רב והשרתה אווירה נעימה בקבוצה."

טל

טל הגיעה לראשונה לברלין בשנת 2011 וכבר אז נשבתה בקסמיה. כחובבת היסטוריה ותרבויות, היו אלה סיפורה המורכב של העיר, רב התרבותיות והמגוון האמנותי שהעיר מציעה שגרמו לה לעבור לברלין. מתוך משיכה לתרבויות אקזוטיות, טיילה ברחבי המזרח הרחוק בכפרים המרוחקים ביותר ולמדה מקרוב על תרבויות שונות ועל העולם הקולינרי שלהן. כמי שמגיעה מעולם המסעדות, היא מקפידה לחקור גם את העולם הקולינרי של העיר ולסמן מסעדות טובות בדרך. טל, בתשוקתה לעיר, תספר לכם על ההיסטוריה המרתקת ותכיר לכם את ברלין מנקודת המבט המיוחדת שלה.

טל "מדריכה מדהימה", כותבים לנו: "היינו באפריל בשני סיורים- קולינרי והמיטב, עם המדריכה טל. הבחורה פשוט מדריכה בחסד, בעלת ידע מדהים, שמתבלת את הכל בהומור שנון. כבר היינו בלא מעט סיורים מודרכים וללא ספק הסיורים עם טל היו בין המעשירים והחוויתיים ביותר!" ; וגם אייל ממליץ: "בסיור הקולינרי הדריכה טל ורואים שיש לה תשוקה למה שהיא עושה ואוהבת. חברת סיורים מקצועית באווירה מצויינת"

טל

מפיק, קולנוען, אמן ומדריך תיירים. לאחר שהגיע לברלין בשנת 2010 על מנת להפיק פרויקט אמנות גדול נמשך לעיר ולאנרגיות שלה. לאחר שנתיים הוזמנתי כקולנוען לתכנית שהות אמנים בפסטיבל הקולנוע של ברלין והבנתי שזה המקום בשבילי: השילוב המנצח של חיי לילה סוערים, היסטוריה מרתקת, תרבות ואמנות המאתגרים גבולות. בין פרויקט אמנות לסרט וטיולים למקומות מרתקים, מצאתי חיבור בין האהבה שלי לקהל והאהבה שלי לעיר הזאת, שאותה אני מנסה להעביר במהלך הסיורים שאני מעביר. לצד הטיולים המעולים שלו, טל גם פעיל למען רווחת תושבי נפאל ובין היתר פתח יוזמה שמשווקת מוצרים שמייצרים תושבים בנפאל, בגרמניה, לסיוע לשיקומם אחרי רעידת האדמה.

אורי כתב לנו "עשינו את הסיור הקלאסי. המדריך טל סיאנו פשוט מעולה. מרגיש כאילו זה הסיור הראשון שלו מבחינת ההתלהבות והתשוקה לנושאים. זהו סיור חובה. חבל שלא לקחנו עוד סיור בהמשך. בפעם הבא.."

יעל

אחרי שעבדה כמדריכה ב"יד ושם" ובבית התפוצות, הגיעה יעל לברלין במטרה להעמיק את המחקרים שלה בנושאי ההיסטוריה של יהודי אירופה ושל השואה. לצד ההדרכות שלה אצלנו, יעל עובדת גם במכון משה מנדלסון לתרבות יהודית . יעל מטיילת גם הרבה בטבע - בייחוד עם הכלבים שלה.

דוד כתב לנו "הסיור ״ברלין היהודית״ עם יעל הייה מדהים. לדעתי זה הסיור הכי חזק והכי יפה שיש מתוך רשימת הסיורים. יעל מעבירה מאוד יפה, עם המון רגש, המון מידע מעניין, בצורה רהוטה ומעניינת. מאוד נהנו."

ליאור

ליאור, בעל תואר ד״ר לפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, הוא גם בעל תואר ראשון במשפטים ועורך דין מוסמך. הגיע לברלין בקיץ 2010 במסגרת לימודי התואר השלישי, והיה אורח של החוג לפילוסופיה באוניברסיטת הומבולדט ומאז נשאר מרותק לברלין. חובב היסטוריה מושבע, ליאור מתעניין מאוד גם בשאלות של חברה ותרבות ובאופן התמודדותם של הגרמנים עם ההיסטוריה המורכבת שלהם. עמוס באהבה גדולה לברלין של היום, כמו גם לברלין ההסטורית, ליאור ישמח לשוחח אתכם על מגוון רחב של נושאים היסטוריים ועכשוויים.

"מדריך מעולה", איתי כותב, "הסיור היה כיפי, עבר על המקומות המרכזיים. ליאור ידע לענות על כל השאלות ששאלנו, על אתרים, על ברלין (...(. הוא הסביר על דברים בדרך ועצר לנקודות נוספות על בניינים שרואים בנוף. ללא ספק אספר לחברים על הסיורים"

נעמי

נעמי עברה לברלין על מנת להשלים דוקטורט בלימודי קולנוע. מאז כבר ניתן לקרוא לה "דוקטור נעמי" ובהחלט ניתן לשאול אותה שאלות מהסרטים : היא אפילו ערכה עבורנו כמה פעמים סיורים מיוחדים שמתמקדים אך ורק ב"ברלין הקולנועית" - קלאסי (אתרי צילום מפורסמים), היסטורי (מקומות שבהם גרו שחקנים ובמאים) וכמובן פרקטי (אולפני קולנוע מן העבר וההווה) . אבל נעמי לא רק עוסקת במסך הכסף : היא מדריכה ששווה זהב - בעלת ידע נרחב על ההיסטוריה של העיר, שמשתקף בסיורים שעוסקים בהיסטוריה יהודית, באתרי הנצחה לזוועות הנאצים אך גם בהיסטוריה כללית וקלילה.

רחלי ממליצה: "סיור המיטב של ברלין- מקסים מקסים! הגענו קצת סקפטים אבל יצאנו משם עם חוויה נהדרת, הדריכה אותנו נעמי , בדרכה הייחודית העבירה לנו את 5 השעות של הסיור בהמון הומור ונעם. בהחלט לא סתם נקרא הסיור המיטב של ברלין, עברנו בכל נקודה שהיא חובה. מומלץ בחום"

עדי

עדי היא בוגרת המחלקה ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים. בזמן שירותה הצבאי הדריכה מתנדבי חו"ל,אורחים רשמיים וחיילים והמשיכה בעבודת ההדרכה גם לאחר שחרורה בליווי והדרכת נציגי ארגונים בינלאומיים, ועיתונאים זרים ברחבי הארץ. בשנת 2008 הגיעה עדי לסבב הרצאות בדרום גרמניה שבמהלכו ביקרה בברלין והתרשמה מהאווירה הפתוחה והרב-תרבותית של העיר. עדי קבעה את בסיסה בברלין בשנת 2011 וכאן היא ממשיכה בעבודתה כיועצת אסטרטגית לעסקים קטנים ועמותות וכמדריכת טיולים בברלין.

אז אם יש לכם שאלות אסטרטגיות או אם אתם רוצים לדעת איפה חנות הספרים הכי טובה בברלין אתם יכולים להפנות את שאלותיכם אל עדי במהלך ההדרכה בברלין.

rina999 כתבה באתר טריפאדביזור: "הגענו ליום אחד לברלין והמדריכה עדי מ-Gabliner Berlin Tours, העניקה לנו סיור נפלא של 5 שעות ברחבי העיר (בעברית) אשר היה לשביעות רצוננו המלאה. עדי היא מקצועית, אנושית, גמישה על פי הצורך, משקיענית ויסודית. לא יכולנו לצפות ליותר. גם הנהג שהסיע אותנו מאניית הקרוז לברלין (נסיעה של שעתיים וחצי לכל כיוון) היה בסדר גמור."

עומר

עומר החליט לנצל את אהבתו להיסטוריה וחיבתו לטיולים ברחבי העולם ולהפוך את הידע לעיסוק. עומר בחור דינאמי שזוקף לזכותו עבר כצופיפניק ומפיק אירועים, אבל לשימחתנו, בלי שהוא מעשן נובלס: עומר גם בעל הכשרה ברפואה משלימה..

נטע לא הסתפקה רק במכתב סטנדרטי - היא השאירה לעומר מכתב כתוב עם חבילת שוקולד - מרוב הערכה: "לעומר המקסים ולצוות הטיולים של נדב - החוויה הראשונית שלנו בברלין לא הייתה אותו הדבר בלעדיכם."

עמוס

עמוס הגיע לברלין בחיפוש אחר שורשיו הגרמניים ב-2005. הוא למד לתואר ראשון ושני ביחסים בינלאומיים באותה אוניברסיטה ברלינאית בה למד סבו - אוניברסיטת הומבולדט. בניגוד לעמוס, סבו לא יכול היה לסיים את לימודיו באוניברסיטה ונאלץ לעזוב את ברלין זמן קצר לאחר עליית הנאצים לשלטון ב-1933. לכן, עבור עמוס, ברלין היא הרבה יותר מסתם עיר - ברלין היא סגירת מעגל. ללא ספק, הקשר האישי של עמוס לברלין פיתח אצלו עניין מיוחד בהדרכת סיורים היסטוריים בעיר מרתקת זו. לאחר תום שירותו הצבאי ובהזדמנויות אחרות טייל עמוס בארבע יבשות ושם ניטעה בו האהבה לטיולים ולהדרכתם. כמו כן, העניין בהדרכה נובע מסקרנותו התמידית של עמוס, ומהצורך שלו ללמידה והעשרה עצמית. לעמוס רשיון הדרכה באתר ההנצחה זאקסנהאוזן ובמוזיאון המחתרת הגרמנית והוא מדריך קבוע בין היתר ב"מוזיאון היהודי", ב"צנטרום יודאיקום" ובמוזיאון בית המלאכה לעיוורים. עמוס מעביר לכם את הידע שלו ואת תשוקתו לעיר במהלך טיוליו.

Raananit כתבה באתר טריפאדביזור: הגעתי לסיור עם ילד בן 9 והסיור הצליח לרתק גם אותו. עמוס המדריך העביר ידע רב ( הסטוריה, אדריכלות, ושפע סיפורים) בצורה מעניינת וקולחת וחיבר היטב בין האתרים השונים בהם צעדנו. סיור מאד מומלץ ולדעתי חובה לכל מי שמבקר בברלין.

עמית

הג'ינג'י שבחבורה מושך תמיד תשומת לב וכמעט זועק "טיילו איתי - מדריך מדהים". ואכן, עמית מדריך מעולה. כשבאמתחתו ניסיון של שנים בהדרכת טיולים למגוון של קהלים ותואר שני מאוניברסיטה גרמנית, עמית מכיר לא רק את ברלין היטב אלא גם מבחר של ערים נוספות בגרמניה ובכללן אזורי היער השחור, דיסלדורף, המבורג, וכמובן דרזדן ועיר המלכים פוטסדם שעל כולן הוא יכול לחלוק טיפים. כמובן, תוכלו לשמוע גם מעמית על כל נושא אחר שבעולם: ממחזות זמר פופולריים לפארקים - עמית פשוט שוחה בחומר.

ערן

ערן הוא בוגר תואר ראשון במדעי החברה. הגיע לברלין ב-2006 בעקבות האהבה ונותר בה עד היום. בעבר התגורר בארצות הברית ולמד באוניברסיטת אריזונה בעיר טוסון. כחובב תרבויות וכטייל ותיק מצא ערן בברלין את שחיפש – עיר חופשית ורב תרבותית עם היסטוריה מרתקת וכואבת כאחת. בנוסף לעבודתו כמדריך בברלין ובדרזדן עוסק ערן בעיתונות ספורט, כותב למערכות עיתונים שונות ולאתרי אינטרנט ומפעיל דף מידע על הכדורגל הגרמני בשם "בונדסמאניה". הוא ישמח לערוך גם סיורים פרטיים שישלבו סיפורי כדורגל, משחקים של קבוצות מעניינות ופחות ידועות ופינות נסתרות ברחבי ברלין והאזור. לפני כשנתיים פרסם ערן סיפור קצר בספר 'מה עשה הנוער'. כתושב ותיק בברלין נהנה ערן להציג את העיר דרך עיניו ולגלות פנים שלה שאינם מוכרים לרוב המבקרים.

מעין ממליצה: "היינו אתמול בסיור "המיטב של ברלין" המדריך היה ערן. הוא היה מעולה בכל קנה מידה ההסברים שלו היו מעולים! היה לנו סיור של כ5 שעות שמיצינו כל כך הרבה מברלין. כל הסיור היה ברגל ומרוב שהיה מעניין בכלל לא הרגשנו, ממליצות בחום!!"

צביקה

בעל תואר בגיאוגרפיה ואיכות הסביבה וחובב היסטוריה מושבע. עוסק בהדרכת קבוצות של ישראלים בעולם החל משנת 2004,במסגרתם מתמחה באזורי מרכז וצפון אמריקה וכן באזור הפאסיפי. בברלין החל להדריך לפני כ 10 שנים והחל מקיץ 2012 עבר לגור בעיר באופן קבוע מתוך אהבה לעיר ולאחת מנשותיה. בהדרכותיו מתמקד באספקטים ההיסטוריים של העיר ולא פחות חשוב גם בחיי היומיום והנושאים השיגרתיים אשר מעסיקים את תושבי העיר. שמח תמיד להמליץ על דברים שכדאי לראות ולעשות בעיר ובנוסף אוהב לשלב בהדרכותיו גם הצצות על חייו האישיים כישראלי אשר מתגורר בברלין.

זהבה : "רציתי לכתוב שצביקה הוא מדריך מצוין, בעל ידע נרחב, מעביר את ההרצאה בצורה מצוינת, וכאחת שלמדה היסטוריה בתואר הראשון והשני, הוא מארגן את נושא בקו היסטורי רציף, מובן, מוסבר היטב ומבואר למי שלא עוקב. הוא ענה על כל שאלה בצורה חכמה ותרם המון ידע מעבר לנושא הסיור בכדי לקשור לאנשים נקודות עניין להשלמת הנושא."

ויקטוריה

ברלין הפכה למוקד החיים של ויקטוריה ב-2012 בעקבות מלגה בתכנית הבינלאומית ללימודי אמנות Kunstlerhaus Bethanien בברלין, אחרי תואר ראשון ושני באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל בירושלים. בינתיים ההצלחה האמנותית של ויקטוריה הובילה אפילו לרטרוספקטיבה במוזיאון ישראל. הלקוחות שלנו עם זאת מבקשים סיורים מודרכים על ידי ויקטוריה בגלל רמת המומחיות באמנות ובהיסטוריה, האהבה למידע ולעיר שהפכה לבית של ויקטוריה. ניתן למצוא את ויקטוריה לא רק ברחובות ברלין אלא גם במוזיאונים ובגלריות, בסיורים פרטיים מיוחדים בנושאי אמנות .

איילת כתבה : "לקחנו שני סיורים עם ויקטוריה : את ה"מיטב של ברלין" ואת "ברלין האלטרנטיבית". ויקטוריה שהינה בעלת ידע רב וסבלנות העבירה את שני הסיורים השונים לגמרי זה מזה באופיים בצורה מרתקת וחוויתית. מומלצת מאוד."

שרון

לאחר חיפושים ארוכים שכללו מסעות להודו ונפאל (שם למדה את נבכי הדת הבודהיסטית), בערי הבירה של אירופה (באמסטרדם התמחתה שרון כמקשטת עוגות) מצאה שרון את מקומה בברלין. מאז שנת 2004 גרה שרון בברלין, כאן היא לומדת באוניברסיטה ואף הספיקה להשלים תואר בפילוספיה ובלשנות (נסו אתם לקרוא פילוסופיה גרמנית). העניין שלה בפעילות חברתית הוביל גם לידע רב על תנועות חברתיות, וסוגיות של פוליטיקה זהויות ומיעוטים בחברה הגרמנית - כך שאם אתם מחפשים דווקא סיור ייחודי על קולוניאליזם בברלין, שרון היא הכתובת.

מההיסטוריה ועד התרבויות אלטרנטיביות של העיר, מהשפה הגרמנית ועד הקונדיטוריות המובחרות - שרון תשמח לחלוק עמכם את הידע הרחב שצברה במהלך שהותה בברלין.

גל כתב לנו "לא לפספס !!! השתתפתי בסיור המיטב של ברלין בהדרכתה של שרון. הסיור כלל המון אתרים וארך כחמש שעות שעברו בצ'יק. שרון הינה מדריכה בחסד עליון.צנועה ועניינית ,בעלת ידע רב וכריזמה חבויה שאינה מאפשרת לקבוצה לאבד עניין באף שלב. בין אתר לאתר עונה גם על שאלות אישיות ומפזרת טיפים לכולם." ; אייל הסתפק במשפט הממצה "השתתפנו בסיורי המיטב של ברלין ויהדות ברלין עם שרון והיא הדריכה מעולה!"

Top