Gardens of the World

גני העולם - טיול יום לכל המשפחה

מחפשים אטרקציה בברלין?

הנה הצעה מעניינת במרחק נגיעה ממרכז ברלין!

במרחק של פחות מחצי שעת נסיעה מאלכסנדרפלאץ (ובתוספת של פחות מעשר דקות ברגל) תוכלו להגיע לסין, יפן, קוריאה, לאוריינט ולמקומות שנועדו להרגיע את הנפש. ממש על גבול בברלין נמצאים "גני העולם" (Gärten der Welt"). הכנו עבורכם מדריך לגני העולם בברלין.

בתחילת שנות השמונים ולכבוד חגיגות 750 שנה לברלין החליטו השלטונות הקומוניסטים לפתוח אטרקציה חדשה בברלין – גן נוי חדש, שיתאים לבילוי לכל המשפחה ויעודד את רוח פועלי מזרח גרמניה. 

הגן ששטחו כ-10 דונם, שינה את שמו כמה פעמים עד שבשנת 2000 קיבל את שמו "כגני העולם" או בשמו הגרמני גרטן דר וולט (Gärten der Welt). כפי שהשם מרמז, הגן מחולק לאזורים, כאשר כל אזור מעוצב לפי מדינה אחרת בעולם, נושאים או אזורים אחר בעולם. לאחרונה התחילו לפתח אטרקציה חדשה בגן – אזורים לפי דתות, כאשר גם הדת היהודית מיוצגת. הגן היהודי היה אמור להפתח בתחילת שנת 2020 אך בשל משבר הקורונה נדחתה פתיחתו.

הגן מתאים לטיול עם משפחה בברלין, הגן כולו מונגש לנכים על כסאות גלגלים ומלבד הגנים תוכלו למצוא בתוכו גם בריכה עם משפרצות (המים מגיעים בשיאם עד לברך של ילד קטן), מבוך, רכבל (יש לשלם על הכרטיס בכניסה), רכבת הרים ועוד אטרקציות למשפחות.  

אטרקציה נוספת היא המבוך שלפעמים צריך ממש הדרכה כדי לצאת ממנו, אך כל הגן מלא בפינות מחמד שינעימו את שהותכם ויוכלו למלא עבורכם יום בילוי שלם בברלין. 

רשות הגנים מציעה טיולים פרטיים וטיולים קבוצתיים, סיורים בהתאמה אישית וטיולים למשפחות

אתם יכולים לבנות לעצמכם סיורים בהתאמה אישית. הנה כמה הצעות לגנים שבהם כדאי לבקר: 

הגן הסיני

לכבוד חתימת הסכם ערים תאומות בין בייג'ינג לברלין ב-1994 נבנה בברלין גן בסגנון סיני, שעוצב במכון לעיצוב גנים בביג'ינג, נבנה על ידי פועלים סינים שהשתמשו בחומרים שהובאו מסין. הגן תוכנן להיות ממוקם במערב ברלין, בטירגרטן, בסמוך לרובע השגרירויות, אך ב 1995 הוחלט להקימו, במרצאן שהייתה ממוקמת מעבר לחומת ברלין, בצידה המזרחי של העיר. 

הגן היפני

ברלין וטוקיו הן ערים תאומות ולכן זהו רק טבעי כי בשנת 2003 נחנך בגני העולם גן יפני. הגן היפני עוצב ביפן. בין הנחל והאלמנטים היפנים תוכלו למצוא גם גן זן מרגיע.  

הגן הבאלינזי (מבאלי שבאינדונזיה)

גן שלושת ההרמוניות ממוקם בתוך האולם הטרופי (שהוא אטרקציה בפני עצמו) אשר הובא מג'קרטה, שהיא עיר תאומה של ברלין. הגן עוצב על ידי הארכיטקט האינדונזי, Semara והוקם על ידי פועלים מבאלי. לכבוד תערוכת הגנים הבינלאומית (IGA) שהתקיימה בגני העולם בשנת 2017, נערכו כמה שינויים במבנה שהפכו אותו לידידותי לסביבה. 

קחו בחשבון כי בשל מגבלות הקורונה האולם נסגר לעיתים. 

הגן האוריינטאלי 

למי שמתגעגע לאזור המזרח התיכון מומלץ לטייל בגן זה. הגן מעוצב כך שהוא לוקח אלמנטים ממדינות שונות ברחבי האוריינט (כפי שנקרא פעם האזור), ממרוקו ועד פרס. הרעיון המרכזי בבפארק לקוח מאידיאל גן העדן עם שילוב של פרחים לנוי ולמאכל היוצרים שילוב של צבעים, ריחות וטעמים מהממים. 

הגן הקוריאני

תחום בתוך גן סגור ובין ארבע חומות היוצרות חצר מחבא לו גן זה. לאחר סיור בברלין שערך ראש עיריית סיאול, נשלח לברלין צוות מקוריאה, על מנת לבנות את הגן, שגם השתמש בחומרים שהביא איתו על מנת ליצור אווירה הנותנת שלווה. שימו לב לכדים הנמצאים בחצר. הם שימשו את הקוריאנים כמקררים לפני הגעת החשמל.  

המבוך (לבירינט)

המבוך נבנה בהשראת המבוך בגני המפטון קורט והמבוך וקתדרלת שרלואה הגוטית. יש רק דרך אחת למרכז ודרך אחת החוצה, אך יש מערך שלם של שבילים. למי שיגיע למרכז, מובטחת תצפית ממקום גבוה שממנו אפשר להביט על המבוך. במידה ותאבדו בדרך, או כמו שקרה לי – שאיבדתי את בני, העובדים במקום יעזרו לכם למצוא את דרככם החוצה. 

נשמח לייעץ לכם ולהוסיף מקומות שכדאי לבקר בהם בברלין.

אנו מקווים שתהנו מהטיול בברלין!