insider tours logo

הטיולים של נדב ב ברלין

שאלות נפוצות על הסיורים בברלין

תוכן העניינים

אין צורך להירשם לסיורים הקבוצתיים מראש

אין צורך להירשם לסיורים הקבוצתיים מראש, למעט לסיור לדרזדן. פשוט הגיעו לנקודת המפגש כ-10-15 דקות לפני שעת היציאה, שלמו והצטרפו.

הטיולים מתקיימים ללא מינימום משתתפים וגם אם רק מטייל אחד מגיע הטיול יצא.

כפי שאתם יודעים שהזמנתם מלון או טיסה ואתם בטוחים שהם יתקיימו כך אתם יכולים להיות בטוחים שהטיולים שלנו יתקיימו.

על מנת שנוכל לדעת איזה גודל אוטובוס נצטרך להזמין ועל מנת להבטיח שיהיה לכם מקום באוטובוס נבקש, בטיול לדרזדן בלבד, להזמין כרטיס מראש (בטלפון, במייל או באמצעות רכישת כרטיס באינטרנט).

ניתן לקנות כרטיסים בהנחה באינטרנט כאן

במקרה של קבוצה גדולה מאוד, אנחנו מחזיקים בנקודת המפגש מדריך כגיבוי על מנת שניתן יהיה לחלק את הקבוצה לשניים.

חזרה למעלה

האם הטיולים בברלין נגישים לכיסא גלגלים/משפחות עם תינוקות בעגלה?

אנחנו משתמשים בתחבורה הציבורית של ברלין, שנגישה כמעט לגמרי לכיסא גלגלים ועגלות לתינוקות.

בכל תחנות הרכבת, שבהן אנו משתמשים במהלך הטיולים שלנו בברלין, מותקנות מעליות. לעיתים רחוקות קורה שהמעלית אינה עובדת ללא התראה מוקדמת. בפעמים הבודדות שבהן נתקלנו בבעיה מעין זו התנדבו חלק מחברי הקבוצה לעזור ולהוריד ולהעלות את כסא הגלגלים, אך זה תלוי ברצונם הטוב של שאר המטיילים. במקרה הגרוע ביותר ימצא פתרון לפי המצב בשטח (התניידות בכלי תחבורה חלופי, נסיעה של תחנה נוספת וכו').

הטיול בעברית לדרזדן נגיש רק במידה ואתם מסוגלים לעלות (עם סיוע) את המדרגות לאוטובוס הפרטי שנוסע לדרזדן, או בטיול פרטי לדרזדן שבו נשתמש ברכב עם רמפה או בתחבורה ציבורית (הרכבת לדרזדן נגישה). בהתראה מספיקה מראש ולקבוצות נוכל לארגן אוטובוס עם מקום לכסא גלגלים.

שאר הטיולים הקבוצתיים - "המיטב של ברלין" (סיור לאתרים החשובים ביותר בברלין), הטיול לפוטסדאם, והטיול האלטרנטיבי - מותאמים לחלוטין למשתמשים בכיסא גלגלים. כל הטיולים הפרטיים בברלין ומחוצה לה מותאמים ללקוח, ומותאמים למשתמשים בכיסא גלגלים.

חזרה למעלה

האם הטיולים בברלין יוצאים בכל מזג אוויר?

כן. אנחנו משתדלים להתאים את הטיול למזג האוויר: לתת הסברים במקומות מוגנים מפני גשם; בצל וכו' - אבל יוצאים גם אם יורד גשם וגם אם חם. למידע נוסף על מזג האוויר בברלין אנו ממליצים לקרוא את הכתבה שכתבנו בנושא.

הביאו אתכם תמיד בקבוק מים לטיול.

חזרה למעלה

האם הטיולים בברלין מתאימים גם לאנשים עם קשיי הליכה/ נשים בהריון / וכו'?

רק אתם (והרופאים שלכם) יודעים בדיוק את המגבלות שלכם. אנחנו יכולים לספר שבטיולים המודרכים שלנו בברלין השתתפו אנשים שמשתמשים במקלות הליכה, שאחד מן המדריכים בברלין הוא נכה צה"ל ושאחת ממדריכותינו הדריכה בברלין כשכרסה בין שינייה בחודש השמיני. אם אתם חוששים, יתכן ותוכלו להיעזר במקל הליכה שהופך לכיסא (ניתן להשיג בחנויות אורתופדיה ובחנויות מטיילים). אנחנו לא הולכים מהר והטיולים שלנו אינם "מסע כומתה" - אנחנו משתדלים לטייל בקצב שיהיה נוח מספיק לכולם, אבל אם יש לכם חששות, אתם מוזמנים להתייעץ עם רופא או איתנו. לגבי עצירות לשירותים במהלך הטיול בהריון - אנחנו עושים מספר הפסקות לשימוש בשירותים, ובמידה ותצטרכו לעשות הפסקה נוספת, נשמח לסייע במידת הצורך. במהלך הטיולים בברלין אין הליכה רצופה של יותר מחמש דקות ורוב זמן הטיול "נגזל" על ידי ההסברים ולא על ידי ההליכה. בטיול בפוטסדאם יש קטעי הליכה ארוכים יותר, אך הם בתוך הגנים היפים.

חזרה למעלה

האם ניתנת הפסקה במהלך הטיולים בברלין, לפוטסדם והטיול באוטובוס לדרזדן?

כן. בכל הטיולים יש הפסקת קפה/שירותים/אוכל (אם כי אין זמן לארוחה ארוכה, אלא לארוחה קלה או קפה). ההפסקה נעשית בדרך כלל בקרבת מבחר בתי קפה ומסעדות, אבל לצערנו בשל המגוון המצומצם של המסעדות הכשרות בברלין, אף אחת מהן לא נמצאת בקרבת המקומות שבהם אנחנו עושים הפסקה (בטיול לדרזדן עם אוטובוס צמוד אנחנו עושים הפסקה שבה תוכלו ללכת לאכול במסעדת שושנה שליד בית הכנסת המרכזי). אנו ממליצים להביא איתכם לטיול שתיה ופרי.

בטיולים בתוך ברלין ההפסקה נמשכת לרוב כחצי שעה. בטיול לפוטסדאם ההפסקה היא של כשעה (לרוב בעיר העתיקה) ובדרזדן ניתן זמן חופשי (למוזיאונים, קניות, אוכל וכו') של בין שעתיים וחצי לשלוש שעות (תלוי במשך הנסיעה).

חזרה למעלה

מהו כרטיס ברלין וולקם קארד (Berlin Welcome Card), שנותן הנחות בטיולים בברלין? איזה כרטיס תחבורה ציבורית כדאי לקנות?

וולקאם קארד הוא כרטיס תחבורה ציבורית מיוחד לתיירים בברלין - ניתן לקנות אותו לתקופות של 48 שעות, 72 שעות, ארבעה, חמישה או שישה ימים. מעבר לתחבורה ציבורית לאותה תקופה, הכרטיס מעניק גם מבחר הנחות לאטרקציות תיירותיות בברלין, כולל הטיולים שלנו בברלין. כמובן שחוץ ממנו יש גם כרטיסים "רגילים" לתחבורה הציבורית - לנסיעה אחת, ליום שלם, לשבוע, לחודש. הבחירה בכרטיס תחבורה ציבורית תלויה באופי הטיול שלכם - האם אתם נוסעים לברלין עם ילדים בין הגילאים 6 ו - 14 (אם כן - עם כרטיס "וולקאם קארד" לאזורים ABC תוכלו לנסוע עם עד שלושה ילדים בגילאי 6 עד 14 ללא צורך לקנות להם כרטיס נפרד)?; האם אתם באים ליומיים, שלושה או חמישה ימים או לשבוע ויותר? האם אתם מתכוונים לנצל את ההנחות בכרטיס Berlin Welcome Card - וולקאם קארד? תנאי הכרטיס מתעדכנים מידי פעם ולכן כדאי להתעדכן באתר הרשמי. מידע נוסף על הכרטיס תוכלו למצוא באתר של רשות התיירות של ברלין.

חזרה למעלה

האם אתם נותנים הנחות לילדים או לקבוצות אחרות? האם הטיולים מתאימים לילדים?

כדאי לבקר עם ילדים בברלין, אך לכל הורה השיקול שלו, מה ניתן להראות בטיולים ולמה הילדים בשלים. חלק מתכני הטיולים נוגעים לשואת העם היהודי באירופה ולתקופות אלימות בהיסטוריה העולמית. אנחנו יכולים לערוך טיול פרטי בברלין המתאים למבקרים בברלין עם ילדים רכים ומעבר לכך, ילדים בכל הגילאים השתתפו גם בטיולים הקבוצתיים שלנו בברלין. ילדים מתחת לגיל 13 אינם משלמים כלל על הטיולים שלנו ומצטרפים לטיולים בברלין בחינם; בני-נוער, סטודנטים, חיילים וצעירים מתחת לגיל 26 , משלמים מחיר מוזל על הטיולים הקבוצתיים שלנו בברלין. באופן כללי, יש הרבה מה לעשות בברלין עם ילדים, ובמדריך שיחור לברלין מוקדשת לכך תשומת לב רבה. נשמח גם לתת לכם טיפים על ברלין עם ילדים באופן פרטי.

בפנייה מראש בלבד נוכל לתת הנחה לקבוצות של מעל 8 משתתפים ולמשפחות גדולות. אנו פנו אלינו במייל לפני הטיול. לא נוכל לתת הנחה לקבוצה שתגיע ביום הטיול ללא הודעה מוקדמת.

חזרה למעלה

Top