insider tours logo

הטיולים של נדב בברלין

כן כל יום פורים : מתחפשים בברלין

ברלין היא עיר שבה קשה למצוא ערב בלי מסיבה וקשה למצוא יום שבו לא תוכלו – אם תרצו – להסתובב מחופשים. החלטנו לרכז חמש המלצות: איפה קונים תחפושות בברלין , איפה לובשים תחפושות בברלין וגם אם כן כל יום פורים – לאן הולכים בפורים ה"אמיתי".

נתחיל מזה שגם ברלינאים שהם לא יהודים, נהנים מכמה הזדמנויות להתחפש – ההאלווין היא אחת (ובברלין בד"כ מסיבות ההאלווין נמשכות לתוך כל סוף השבוע שלפני/אחרי ההאלווין עצמו) ; ה"פאשינג", שהוא הקרנבל הברלינאי ; ואירועים כמו מצעדי האהבה, מצעד הגאווה וריצות היתוליות, שמספקים הזדמנות פז להתחפש בברלין. יש בברלין גם סצנות מכובדות לחובבי הרוקבילי והפאנק (או תחביבים אחרים, כמו שאפשר לראות בסיור האלטרנטיבי שלנו) ולפיכך יש אנשים שבכל יום (או לפחות כשהם יוצאים למועדונים הרלוונטיים), מתלבשים ממש לפי צו האופנה (הפנימי שלהם…)

אז… איפה רוכשים תחפושות בברלין?

החנות המהממת MaskWorld ב-Oranienburger Str 86a (ברובע מיטה) מספקת תחפושות מקצועיות ואיכותיות במיוחד, עם דגש על תחפושות למבוגרים חובבי תחפושות (ופחות לילדים). למרות השם ("עולם המסיכות") החנות בת ארבע הקומות מן הסתם מוכרת גם תחפושות שלמות, כמו גם אביזרי התחפשות שונים ומשונים. המחירים הם לא הזולים ביותר בברלין, אבל האיכות גבוהה מאוד כמו גם רמת הדיוק ; והחנות כל כך מרשימה שכדאי לבקר בה גם אם לא מתכוונים לרכוש בה את התחפושת: להשראה או סתם על מנת להתפעל מן המבחר.

 

מבחר מן המסיכות ב"עולם המסיכות"

 

חנות נוספת שיש בה מבחר עצום של מוצרים היא Deiters (ב-Rathausstraße 5, ליד דקתלון ובית העירייה, גם כן ברובע מיטה). החנות, שנוסדה על מנת לספק "צרכי קרנבל" הפכה למוקד לחובבי התחפושות. רמת הגימור היא לא תמיד גבוהה (תלוי במוצר) והתחפושות הן בעיקר מה שפופולרי כרגע או תמיד , אבל בהחלט ניתן למצוא שם כמות גדולה כמו גם השראה למעוניינים.

בתקופת ה"קרנבל" הגרמני (שלשמחתנו די חופף את התקופה שלפני פורים) ובתקופת האלווין, ניתן למצוא תחפושות גם בחנויות "כלליות" יותר כולל חנויות "הכל באירו" (בזארים כדוגמת חנויות רשת KIK או TEDI, לשתיהן סניפים רבים ברחבי העיר), רשתות המרכולים (לידל, אלדי וכדומה) וחנויות כלבו גדולות כמו גאלריה קאופהוף (Galeria Kaufhof) באלכסנדרפלאץ.

מחוץ לרובע מיטה יש כמה חנויות מעולות לתחפושות. התורים הארוכים שמשתרעים לפני האלווין ב-Deko Behrendt שברובע שנברג מעידים על הפופלריות של החנות הזו (כתובת : Hauptstraße 18 10827 Berlin) . חנות אחרת ששווה לחובבי תחפושות (וקסמים) לבקר בה, גם מחוץ לחגים וחגיגות, היא Zauberkönig, חנות ותיקה שקיימת מאז 1884 בנויקלן (Hermannstraße 84, 12051 Berlin). מן השם (תרגום לעברית: "מלך הקסמים") ניתן להבין שהחנות היא מוקד לקוסמים (חובבים ומקצועיים), אבל היא מוכרת גם "מתיחות", תחפושות ועוד.

מעבר למקומות האלה, מדי כמה שבועות מרענים ב-Komische Oper את מחסן התלבושות, מה שמאפשר לכם לרכוש תחפושות אופרה אמיתיות; ויש כמה שירותים של השאלת תחפושות, שמיועדות גם להפקות מסחריות וגם לאנשים פרטיים שרוצים תחפושת מיוחדת ומורכבת, בלי להשקיע בה הון.

ואחרי שקניתם את התחפושות…

 

לאן נתחפש? מסיבות תחפושות ופורים בברלין

המסורת המלהיבה ביותר של פורים היא מסיבת הפורים שמארגנים אנשי "קרנבל דה פורים" במועדון ריטר בוצקה , כבר כמה שנים ברציפות. השנה (2018) תנעים את זמנם של החוגגים, לצד כמה דיג'ייז מן השורה הראשונה, גם דנה אינטרנשיונל, בכבודה ובעצמה.

 

קרנבל דה פורים

לילדים יש מספר מסיבות פורים, ואירועי הפורים שמפורטים בבלוג "ברלימאמא" מכסים מסיבות ואירועים שונים לילדים ברלינאים וגם לילדים שרק מבקרים.

וכאמור – יש מספיק הזדמנויות להתחפש מחוץ לפורים. בסילבסטר יש לעיתים קרובות מסיבות תחפושות ; הקרנבל בפברואר מספק הזדמנויות תחפושות; כמו גם הקרנבל של מאי ("קרנבל תרבויות העולם") ומסיבות הענק של הקיץ (כמו מצעד הגאווה); בסתיו בא לו ההאלווין ובינהם יש מסיבות תחפושות או פטיש סתם ככה – למשל, לקט של כמה ליינים מרכזיים של מסיבות תחפושות:

 

 

© 2018-2019 INSIDER TOUR

Impressum/Imprint

Privacy

Top