insider tours logo

הטיולים של נדב ב ברלין

מי אנחנו

הכל התחיל בשנת 2001, כאשר נדב גבלינגר, באהבתו להיסטוריה, החליט להגיע לברלין ובמקביל ללימודיו התחיל להדריך והקים למעשה את חברת טיולי ההליכה הראשונה המציעה טיולים בעברית בברלין. תוך בחירה מדוקדקת הצליח נדב לאגד סביבו צוות איכותי והיום אנחנו צוות המדריכים הוותיק והמנוסה ביותר בברלין.

טיול בברלין איתנו הוא סיור לאנשים שאוהבים, כמונו, להעמיק במורכבויות, בעובדות וברבדים השונים שיש לברלין להציע וכך להכיר את ברלין האמיתית. מדריכינו הם בעלי רשיונות הדרכה במוזיאונים ובאתרי הנצחה הדורשים הכשרה בברלין והסביבה ובהם גם מדריכים חברי איגוד המדריכים של ברלין.

על איכות ההדרכה ורמת המדריכים יעידו המטיילים שלנו החוזרים אלינו שוב ושוב. אתרי תיירות בינלאומיים כמו אתר טריפ אדוויזור (TripAdvisor) בוחרים בנו שוב ושוב כחברת הטיולים בעברית הטובה בברלין ואף החליטו להכניס אותנו לתוך היכל התהילה של חברות הטיולים בברלין.

המדריכים

נדב

image of Nadav

נדב מדריך בברלין מאז הגיע לעיר בשנת 2001. המלצות על נדב המדריך תוכלו למצוא בכל רחבי האינטרנט, בעיתונים בארץ ובעולם, כולל "הארץ", YNET, ה"ג'ואיש כרוניקל" וה-BBC. נדב הגיע לברלין במטרה להשלים את תואר הדוקטורט שלו בתחום הפוליטיקה וההיסטוריה הגרמנית. לכן אין פלא שהוא מוזמן באורך קבע לסיורים על ידי שגרירות ישראל, הוועד היהודי-אמריקאי, עיריית ברלין וגם מטיילים רבים. כאשר הם מחפשים מומחה להיסטוריה גרמנית, נדב הוא הכתובת. המגורים בברלין איפשרו לו גם להתחבר להיסטוריה המשפחתית שלו, שמוצאה מגרמניה והמבקרים במוזיאון היהודי יוכלו אף לראות ציורים ומוצגים נוספים שנתרמו על ידי משפחתו למוזיאון. הטיולים של נדב בברלין עוצבו על ידיו יחד עם הצוות הנפלא שלנו - אך נדב הוא יותר מ"סתם" מדריך תיירים. נדב הוא מומחה אמיתי לברלין ומכיר מקומות עממיים ויוקרתיים בכל פינה ואתר. נדב ישמח לענות על כל שאלותיכם, גם אם השאלה נוגעות להיסטוריה ולפוליטקה או אם השאלה היא איפה לבלות עם הילדים בברלין; איזה דברים אפשר לעשות בברלין בחינם; או דווקא חוות דעת על מסעדות עם כוכב מישלן בברלין.

אחווה כתבה באתר למטייל: "האמת שלא ידעתי מי יהיה המדריך והתמזל מזלי שנדב הדריך אותי בברלין היהודית. נדב מספר על הכל מנקודת המבט של סבתא שלו, היה מעניין, מדהים, מטלטל. ממליצה בחום"

תמר

תמר מדריכה בברלין אך היא גם אשת אשכולות אמיתית: לצד ספרים שהיא פירסמה (ובינהם כתבה את מדריך שיחור לברלין) היא גם בעלת דוקטורט מאוניברסיטת הומבולדט, כותבת בלוג על פעילויות עם ילדים בברלין, פעילה למען ספרות עברית בברלין וגם - מוצאת זמן לנסות ולנהל את הטיולים של נדב בברלין. תמר היא חובבת אדריכלות גדולה והדריכה כבר קבוצות אדריכלים ומחלקות לאדריכלות בברלין בסיורי אדריכלות פרטיים בברלין.

"תמר, היא מקסימה וערכה לנו סיור רגלי במשך יותר מחמש שעות בכל האתרים המרכזיים של העיר. הסיור היה על פי הקצב האישי שלנו ולווה בהסברים מקצועיים ויחס אישי וחם, וכלל ביקור ברייכסטאג וטיפים על העיר. מאוד מומלץ, מקצועי ומעניין. ללא הסיור לא היה סיכוי שנוכל לראות ולהגיע לכל המקומות הללו."

ליאור

ליאור, בעל תואר ד״ר לפילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, הוא גם בעל תואר ראשון במשפטים ועורך דין מוסמך. הגיע לברלין בקיץ 2010 במסגרת לימודי התואר השלישי, והיה אורח של החוג לפילוסופיה באוניברסיטת הומבולדט ומאז נשאר מרותק לברלין. חובב היסטוריה מושבע, ליאור מתעניין מאוד גם בשאלות של חברה ותרבות ובאופן התמודדותם של הגרמנים עם ההיסטוריה המורכבת שלהם. עמוס באהבה גדולה לברלין של היום, כמו גם לברלין ההסטורית, ליאור ישמח לשוחח אתכם על מגוון רחב של נושאים היסטוריים ועכשוויים.

"מדריך מעולה", איתי כותב, "הסיור היה כיפי, עבר על המקומות המרכזיים. ליאור ידע לענות על כל השאלות ששאלנו, על אתרים, על ברלין (...(. הוא הסביר על דברים בדרך ועצר לנקודות נוספות על בניינים שרואים בנוף. ללא ספק אספר לחברים על הסיורים"

טל

טל הגיעה לראשונה לברלין בשנת 2011 וכבר אז נשבתה בקסמיה. כחובבת היסטוריה ותרבויות, היו אלה סיפורה המורכב של העיר, רב התרבותיות והמגוון האמנותי שהעיר מציעה שגרמו לה לעבור לברלין. מתוך משיכה לתרבויות אקזוטיות, טיילה ברחבי המזרח הרחוק בכפרים המרוחקים ביותר ולמדה מקרוב על תרבויות שונות ועל העולם הקולינרי שלהן. כמי שמגיעה מעולם המסעדות, היא מקפידה לחקור גם את העולם הקולינרי של העיר ולסמן מסעדות טובות בדרך. טל, בתשוקתה לעיר, תספר לכם על ההיסטוריה המרתקת ותכיר לכם את ברלין מנקודת המבט המיוחדת שלה.

טל "מדריכה מדהימה", כותבים לנו: "היינו באפריל בשני סיורים- קולינרי והמיטב, עם המדריכה טל. הבחורה פשוט מדריכה בחסד, בעלת ידע מדהים, שמתבלת את הכל בהומור שנון. כבר היינו בלא מעט סיורים מודרכים וללא ספק הסיורים עם טל היו בין המעשירים והחוויתיים ביותר!" ; וגם אייל ממליץ: "בסיור הקולינרי הדריכה טל ורואים שיש לה תשוקה למה שהיא עושה ואוהבת. חברת סיורים מקצועית באווירה מצויינת"

אורן

אורן גר בברלין מ- 2012 ברובע שונברג במערב העיר. הגיע לעיר שנה קודם במסגרת קורס תעודת הוראת אנגלית , מאחר והיה מורה לאנגלית בארץ כ- 4 שנים. בתקופת הקורס התאהב בעיר , באווירה ובאנשיה, באפשרויות וההזדמנויות הבלתי נגמרות שבה ובשילוב המעניין בין ההיסטוריה המעניינת והסוערת של המאה ה-20 לבין חיי היום יום (והלילה) הסוערים והמעניינים לא פחות של המאה ה-21.

אורן אומר שהוא חווה סיפוק גדול מלהראות לאנשים אחרים את העיר , מלגרום להם להתאהב בה כמוהו ושהוא מרגיש שהוא חווה את ההיכרות עם העיר כל פעם מחדש דרך עיניים של אדם שונה שחווה את העיר בפעם הראשונה.

רונן ממליץ (באנגלית):
"We have joined 2 tours - "the best of Berlin" with Oren, and the "the alternative tour" with Sharon. Both did a great job at sharing their vast knowledge, answering questions, offering the bit behind the scenes, stories and anecdotes that spiced up the tours. Both were very knowledgeable, and their many years in Berlin showed.
The city had so much to offer, and we felt that it's almost a must to have someone walk you through the vast selection of scenes and locations that we could visit, giving us the initial background to understand the city, focusing us on the key locations and places, so we could then come back and visit them at our time and pace.
The fact that the tours are given in various languages (including Hebrew) makes it easier for some, and is certainly convenient if you are looking to keep it simple.
Easy to locate and fairly priced, this tours are the right way to start your visit to Berlin.
We are sure that the other tours available on their list could be interesting, only we did not have the chance to experience them (yet).
The only basic requirement - walking capability... hence the need for good shoes as well. Enjoy"

ואם אתם רוצים קצת המלצות על המדריך אורן בעברית, לאה: "היה סיור מצוין עם מדריך מקצועי (אורן). מומלץ בחום!"

שרון

לאחר חיפושים ארוכים שכללו מסעות להודו ונפאל (שם למדה את נבכי הדת הבודהיסטית), בערי הבירה של אירופה (באמסטרדם התמחתה שרון כמקשטת עוגות) מצאה שרון את מקומה בברלין. מאז שנת 2004 גרה שרון בברלין, כאן היא לומדת באוניברסיטה ואף הספיקה להשלים תואר בפילוספיה ובלשנות (נסו אתם לקרוא פילוסופיה גרמנית). העניין שלה בפעילות חברתית הוביל גם לידע רב על תנועות חברתיות, וסוגיות של פוליטיקה זהויות ומיעוטים בחברה הגרמנית - כך שאם אתם מחפשים דווקא סיור ייחודי על קולוניאליזם בברלין, שרון היא הכתובת.

מההיסטוריה ועד התרבויות אלטרנטיביות של העיר, מהשפה הגרמנית ועד הקונדיטוריות המובחרות - שרון תשמח לחלוק עמכם את הידע הרחב שצברה במהלך שהותה בברלין.

גל כתב לנו "לא לפספס !!! השתתפתי בסיור המיטב של ברלין בהדרכתה של שרון. הסיור כלל המון אתרים וארך כחמש שעות שעברו בצ'יק. שרון הינה מדריכה בחסד עליון.צנועה ועניינית ,בעלת ידע רב וכריזמה חבויה שאינה מאפשרת לקבוצה לאבד עניין באף שלב. בין אתר לאתר עונה גם על שאלות אישיות ומפזרת טיפים לכולם." ; אייל הסתפק במשפט הממצה "השתתפנו בסיורי המיטב של ברלין ויהדות ברלין עם שרון והיא הדריכה מעולה!"

דפנה

דפנה היא סטודנטית לתואר שני בהיסטוריה. דפנה נולדה בלונדון ועלתה לארץ בגיל 7, ומאז, כנראה, דבק בה יצר הנדודים והיא התחילה לטייל ברחבי העולם עד שביקרה בברלין, התאהבה בה והחליטה לעבור לגור בה. כהיסטוריונית, היה זה סיפורה המרתק של העיר שהיווה עבורה את מוקד המשיכה אליה.

חיי התרבות והלילה המגוונים והתוססים של העיר היוו גורם משיכה נוסף עבור דפנה, שאותה תוכלו למצוא גם לפעמים מאחורי ברים שונים בעיר, בהם היא עובדת כברמנית. דפנה, (פפי בפי חבריה) תשמח לספק לכם בהפסקת ובסוף הטיול טיפים מועילים לבילויים בזמן שאתם מבקרים בעיר ולחלוק עמכם את תשוקתה לברלין.

אומרים על פפי: "אתמול הצטרפנו לסיור המיטב בהדרכת פפי (דפנה) המהממת. הסיור הקיף את כל האתרים החשובים, עם הסבר מעמיק ומקצועי מתובל בצחוק ואנקדוטות מעניינות. פפי הייתה אדיבה וענתה על כל שאלה, הפגינה ידע רב והשרתה אווירה נעימה בקבוצה."

ערן

ערן הוא בוגר תואר ראשון במדעי החברה. הגיע לברלין ב-2006 בעקבות האהבה ונותר בה עד היום. בעבר התגורר בארצות הברית ולמד באוניברסיטת אריזונה בעיר טוסון. כחובב תרבויות וכטייל ותיק מצא ערן בברלין את שחיפש – עיר חופשית ורב תרבותית עם היסטוריה מרתקת וכואבת כאחת. בנוסף לעבודתו כמדריך בברלין ובדרזדן עוסק ערן בעיתונות ספורט, כותב למערכות עיתונים שונות ולאתרי אינטרנט ומפעיל דף מידע על הכדורגל הגרמני בשם "בונדסמאניה". הוא ישמח לערוך גם סיורים פרטיים שישלבו סיפורי כדורגל, משחקים של קבוצות מעניינות ופחות ידועות ופינות נסתרות ברחבי ברלין והאזור. לפני כשנתיים פרסם ערן סיפור קצר בספר 'מה עשה הנוער'. כתושב ותיק בברלין נהנה ערן להציג את העיר דרך עיניו ולגלות פנים שלה שאינם מוכרים לרוב המבקרים.

מעין ממליצה: "היינו אתמול בסיור "המיטב של ברלין" המדריך היה ערן. הוא היה מעולה בכל קנה מידה ההסברים שלו היו מעולים! היה לנו סיור של כ5 שעות שמיצינו כל כך הרבה מברלין. כל הסיור היה ברגל ומרוב שהיה מעניין בכלל לא הרגשנו, ממליצות בחום!!"

ויקטוריה

ברלין הפכה למוקד החיים של ויקטוריה ב-2012 בעקבות מלגה בתכנית הבינלאומית ללימודי אמנות Kunstlerhaus Bethanien בברלין, אחרי תואר ראשון ושני באמנות מהאקדמיה לאמנות ועיצוב, בצלאל בירושלים. בינתיים ההצלחה האמנותית של ויקטוריה הובילה אפילו לרטרוספקטיבה במוזיאון ישראל. הלקוחות שלנו עם זאת מבקשים סיורים מודרכים על ידי ויקטוריה בגלל רמת המומחיות באמנות ובהיסטוריה, האהבה למידע ולעיר שהפכה לבית של ויקטוריה. ניתן למצוא את ויקטוריה לא רק ברחובות ברלין אלא גם במוזיאונים ובגלריות, בסיורים פרטיים מיוחדים בנושאי אמנות .

איילת כתבה : "לקחנו שני סיורים עם ויקטוריה : את ה"מיטב של ברלין" ואת "ברלין האלטרנטיבית". ויקטוריה שהינה בעלת ידע רב וסבלנות העבירה את שני הסיורים השונים לגמרי זה מזה באופיים בצורה מרתקת וחוויתית. מומלצת מאוד."

אור

קל לזהות את אור בנקודת המפגש שלנו - שחקן הכדורסל לשעבר מתנשא לגובה מרשים. אור הוא לא רק ספורטאי אלא גם פילוסוף (בגרמנית!) , חובב ספרים, רוכב נלהב על האופניים שלו ופעיל למען מרחבים ציבוריים.

ליאה ממליצה : "סיירנו היום ב"מיטב של ברלין" עם אור, היה מרתק, אור שופע ידע, נעים ומעניין. הכרנו את ברלין לעומק ומאוד נהננו"

אריאל

אריאל, ארכיאולוג בהכשרתו, חי בברלין עם רעייתו (שגם היא ארכיאולוגית, וגם היא מדי פעם מדריכה!) . לאריאל ידע מקיף מעבר להיסטוריה העתיקה. הוא גם מכיר היטב את ההיסטוריה היהודית והכללית של ברלין. החיים בברלין סיפקו לאריאל גם ידע כללי רב על מקומות שכדאי לבקר בהם בברלין … וכמובן, הנה מדריך שאפשר להגיד עליו שהוא אוהב לחפור. אבל באמת.

מנחם כתב לנו: "אתמול השתתפנו בסיור מעולה עם המדריך אריאל בנושא ההיסטוריה היהודית בברלין. הסיור היה מרתק, אריאל היה מעולה. מומלץ בחום."

עומר

עומר החליט לנצל את אהבתו להיסטוריה וחיבתו לטיולים ברחבי העולם ולהפוך את הידע לעיסוק. עומר בחור דינאמי שזוקף לזכותו עבר כצופיפניק ומפיק אירועים, אבל לשימחתנו, בלי שהוא מעשן נובלס: עומר גם בעל הכשרה ברפואה משלימה..

נטע לא הסתפקה רק במכתב סטנדרטי - היא השאירה לעומר מכתב כתוב עם חבילת שוקולד - מרוב הערכה: "לעומר המקסים ולצוות הטיולים של נדב - החוויה הראשונית שלנו בברלין לא הייתה אותו הדבר בלעדיכם."

עמית

הג'ינג'י שבחבורה מושך תמיד תשומת לב וכמעט זועק "טיילו איתי - מדריך מדהים". ואכן, עמית מדריך מעולה. כשבאמתחתו ניסיון של שנים בהדרכת טיולים למגוון של קהלים ותואר שני מאוניברסיטה גרמנית, עמית מכיר לא רק את ברלין היטב אלא גם מבחר של ערים נוספות בגרמניה ובכללן אזורי היער השחור, דיסלדורף, המבורג, וכמובן דרזדן ועיר המלכים פוטסדם שעל כולן הוא יכול לחלוק טיפים. כמובן, תוכלו לשמוע גם מעמית על כל נושא אחר שבעולם: ממחזות זמר פופולריים לפארקים - עמית פשוט שוחה בחומר.

צביקה

בעל תואר בגיאוגרפיה ואיכות הסביבה וחובב היסטוריה מושבע. עוסק בהדרכת קבוצות של ישראלים בעולם החל משנת 2004,במסגרתם מתמחה באזורי מרכז וצפון אמריקה וכן באזור הפאסיפי. בברלין החל להדריך לפני כ 10 שנים והחל מקיץ 2012 עבר לגור בעיר באופן קבוע מתוך אהבה לעיר ולאחת מנשותיה. בהדרכותיו מתמקד באספקטים ההיסטוריים של העיר ולא פחות חשוב גם בחיי היומיום והנושאים השיגרתיים אשר מעסיקים את תושבי העיר. שמח תמיד להמליץ על דברים שכדאי לראות ולעשות בעיר ובנוסף אוהב לשלב בהדרכותיו גם הצצות על חייו האישיים כישראלי אשר מתגורר בברלין.

זהבה : "רציתי לכתוב שצביקה הוא מדריך מצוין, בעל ידע נרחב, מעביר את ההרצאה בצורה מצוינת, וכאחת שלמדה היסטוריה בתואר הראשון והשני, הוא מארגן את נושא בקו היסטורי רציף, מובן, מוסבר היטב ומבואר למי שלא עוקב. הוא ענה על כל שאלה בצורה חכמה ותרם המון ידע מעבר לנושא הסיור בכדי לקשור לאנשים נקודות עניין להשלמת הנושא."

יעל

אחרי שעבדה כמדריכה ב"יד ושם" ובבית התפוצות, הגיעה יעל לברלין במטרה להעמיק את המחקרים שלה בנושאי ההיסטוריה של יהודי אירופה ושל השואה. לצד ההדרכות שלה אצלנו, יעל עובדת גם במכון משה מנדלסון לתרבות יהודית . יעל מטיילת גם הרבה בטבע - בייחוד עם הכלבים שלה.

דוד כתב לנו "הסיור ״ברלין היהודית״ עם יעל הייה מדהים. לדעתי זה הסיור הכי חזק והכי יפה שיש מתוך רשימת הסיורים. יעל מעבירה מאוד יפה, עם המון רגש, המון מידע מעניין, בצורה רהוטה ומעניינת. מאוד נהנו."

Top