פסטיבל "פט דה לה מוזיק" בברלין

מדריך: כל מה שרציתם לדעת על פסטיבל "פט דה לה מוזיק" הברלינאי שמתקיים גם השנה ב-21 ביוני למרות הקורונה

בכל שנה ב-21 ביוני (היום הארוך בשנה) מתקיים פסטיבל "פט דה לה מוזיק", פסטיבל מוזיקה בינלאומי (השם, Fête de la Musiqu, הוא בצרפתית, שכן יוזם הפסטיבל היה ז'אק לאנג, שהיה שר התרבות הצרפתי). 

בברלין הפסטיבל מתאפיין בהופעות (רובן בחינם) במסעדות, בתי קפה, כיכרות מרכזיות, ,תחנות רכבת וגם מקומות ממש לא קשורים כמו חצרות תעשתייתיות. כולם שרים ומנגנים. ניתן כמובן לערוך סיור בברלין בין ההופעות השונות. הכנו לכם מדריך: ברלין בפסטיבל המוזיקה, למרות שאנחנו יודעים שאתם לאו דווקא יכולים להצטרף אלינו (יש כמובן את הטיולים הווירטואלים בברלין, שהם אפילו בחינם) 

ומה עם הקורונה?

השנה כמובן קצת יותר קשה לערוך פסטיבל מוזיקה. אמנם בתי הקפה והמסעדות של ברלין כבר פתוחות ובעיקרון אנשים חזרו לשגרה, אבל הופעות ענק ופסטיבלי מוזיקה המוניים אסורים בגרמניה לכל המאוחר עד ה-31 באוגוסט. 

אז… הראש הברלינאי ממציא לנו פטנטים. כמובן שהולכת להיות (גם) פעילות דרך האינטרנט ובראשה, שירה המונית בציבור (כן, גם אתם מוזמנים להצטרף

אבל יש גם הופעות

בין היתר צפויות בסוף השבוע האלה הופעות של להקות כלי נשיפה שינועו עם משאיות ויאפשרו ככה מרווחים מתאימים בין המאזינים מן הקהל ; הופעות בגני בירה עם הקפדה עם מרחק; ב"קולטורבראווריי" , במאוור ובקיצור – מגוון ברלינאי שמשתדל להינות מן החיים גם עם המגבלות שהוטלו עלינו. כן – אפילו עכשיו כיף לטייל בברלין. ועדיין לא דיברנו על שופינג – ברלין הרי עיר נפלאה לשופינג וביום ראשון הקרוב החנויות תהיינה פתוחות עם מבצעים מיוחדים שצמודות לפסטיבל המוזיקה. 

מאואר פארק ברלין

ברלין - עיר של מוזיקה כל השנה

לא צריך להמתין ל-21 ביוני כדי להינות ממוזיקה בברלין. ברלין היא עיר עמוסת הופעות מוזיקליות, כאמור אפילו בזמנים יחסית יותר שקטים כמו התקופה שנגזרה עלינו. בילויים בברלין הם הרי שם דבר – ממועדונים מחתרתיים ועד הפילהרמונית. 

אנחנו לעיתים אפילו משלבים מוזיקה בסיורים שלנו – לקוחות בסיורים פרטיים בברלין יכלו לראות את האולפנים שבהם הקליטו דיוויד בואי, יו-2 או דפש מוד את האלבומים שלהם או את האזור (והבית) שבו התגורר בואי יחד עם איגי פופ ברובע שונברג; או סתם לקבל הופעה מן המוזיקאית (והסופרת) ליז ברק – במסגרת טיול פרטי לקבוצה סגורה

המוזיקאית ליז ברק מופיעה במסגרת טיול פרטי מיוחד שלנו - הטיולים של נדבב בברלין
המוזיקאית ליז ברק מופיעה במסגרת טיול פרטי מיוחד שלנו - מזהים את עצמכם?